Sokół po zaciętym boju wygrywa [ZDJĘCIA]

Dobra passa kościerskiego Sokoła trwa. Zespół z Kościerzyny, po zaciętym boju, pokonał ekipę MKS Realu Astromal Leszno 33:30.

Sokół rozpoczął mecz przed własną publicznością od zdobycia dwóch bramek. Prowadzenie naszego zespołu trwało do dziesiątej minuty spotkania. Wtedy przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu 6:6. Od tego momentu kibice zgromadzeni w kościerskiej Sokolni mieli okazję podziwiać bardzo emocjonujący i zacięty pojedynek. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować zdecydowanej przewagi, a bramki padały jedna za drugą. Po upływie pierwszych trzydziestu minut na tablicy widniał wynik 15:15.

Wszystko miało się więc rozstrzygnąć podczas drugiej odsłony.
Jej początek nie różnił się zbytnio od pierwszej. Obydwie drużyny większość swoich akcji kończyły zdobyciem bramki. Po upływie piętnastu minut Sokołowi udało się odskoczyć na dwie bramki, jednak tej przewagi zawodnicy Andrzeja Gryczki nie utrzymali zbyt długo. Na dziesięć minut przed końcem spotkania na tablicy wyników był nadal remis 24:24. Sokół jednak po raz kolejny pokazał wielki charakter. Dobre interwencje bramkarza, a także kilka skutecznych kontrataków przyniosły efekt w postaci przewagi trzech bramek (30:27).

Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, o czym świadczy brutalny faul jednego z zawodników Leszna, który za swoje przewinienie ujrzał czerwony kartonik. Ta sytuacja spowodowała, że Sokół nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa. Zawodnicy naszego zespołu do końcowego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Gryczki 33:30.

Warto podkreślić, że w tym spotkaniu ponownie najlepszym strzelcem okazał się Maciej Reichel, który zaliczył dziesięć trafień.
Kolejny mecz Sokół rozegra na wyjeździe. W najbliższą sobotę, 25 października, jego rywalem będzie zespół Wol-sztyniaka Wolsztyn.