Soczi 2014. Marit Bjoergen złota w biegu łączonym. Justyna Kowalczyk szósta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
W Soczi pierwszy złoty medal wywalczyła Martit Bjoergen. Norweżka w biegu łączonym wyprzedziła na mecie Charlottę Kallę i Heidi Weng. Justyna Kowalczyk ukończyła zawody na szóstym miejscu.

- Na tych igrzyskach chciałabym zdobyć sześć medali. Najbardziej zależy mi na tych złotych, ale wiem, że sześć złotych krążków to po prostu zadanie niemożliwe - mówiła jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Soczi Marit Bjoergen.

Jak na razie plan Norweżki spełnia się. Bjoergen w sobotę wywalczyła złoto w jednej ze swoich ulubionych konkurencji - biegu łączonym na 7,5 km techniką klasyczną + 7,5 techniką dowolną.

Triumf Norweżce nie przyszedł jednak łatwo. Do samego końca o złoto walczyła z Bjoergen Charlotte Kalla. Szwedka na mecie do liderki, która w tym biegu znakomicie finiszowała, straciła zaledwie 1,8 sekundy.

Ogromne powody do radości dała swoim fanom również Heidi Weng. Młoda Norweżka stanęła bowiem na najniższym stopniu podium.

Oczy polskich fanów zwrócone były oczywiście na Justynę Kowalczyk. Niestety, nasza zawodnika, która ostatnio boryka się z kontuzją stopy, nie miała w tym biegu zbyt wiele do powiedzenia. Na mecie do liderki straciła ponad 56 sekund!

TVN/X-news

Polka w pewnym momencie zaliczyła też upadek.

- Adrenalina była tak wielka, że bólu w tym biegu nie czułam - przyznała tuż po zawodach Kowalczk. - Wiem, że nie miałam szans na medal - dodała.

W biegu sklasyfikowane zostały też trzy inne Polki: Paulina Maciuszek (29. miejsce), Kornelia Kubińska (34. miejsce) i Agnieszka Szymańczak (45. miejsce).

Wyniki biegu łączonego kobiet (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną):