Śmiertelny wypadek w Gniewie. W miejscu zdarzenia zamiast...

  Śmiertelny wypadek w Gniewie. W miejscu zdarzenia zamiast drzewa stanie znak z ograniczeniem prędkości

  Przemysław Zieliński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Śmiertelny wypadek w Gniewie. W miejscu zdarzenia zamiast drzewa stanie znak z ograniczeniem prędkości
  1/6
  przejdź do galerii

  © KPP Tczew

  Policjanci, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się w miejscu, gdzie w zeszłym tygodniu między Gniewem a Ciepłem doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły matka z córką.
  Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m. in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Ci specjaliści spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczny wypadek w Gniewie. Nie żyją dwie osoby! [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

  - Do takiego zdarzenia doszło 30 października br. w miejscowości Ciepłe - przypomina asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym audi uderzyło w drzewo. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierująca straciła panowanie nad samochodem i zjeżdżając na prawe pobocze uderzyła w drzewo. Wskutek tego wypadku zginęły dwie kobiety w wieku 22 i 43 lata, które podróżowały audi.

  W miniony piątek, 2 listopada, w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Celem wspólnej kontroli było sprawdzenie poprawności oznakowania oraz wyszukanie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu ustalono, że w miejscu, gdzie doszło do nieszczęśliwego wypadku, zostanie wycięte drzewo oraz zostanie umieszczony znak z ograniczeniem prędkości.


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo drzewo!

  szkoda drzewa! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  nauczyło babsztyla jazdy autem, bo ta myślała że umie!

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY