Policjant jechał motocyklem marki yamaha na ul. Polanowskiej w Sławnie, od strony wiaduktu kolejowego, gdy na jego pas ruchu wjechał nagle osobowy citroen, kierowany przez 22-latkę. Motocyklista odniósł poważne obrażenia wewnętrzne i został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, a stamtąd do szpitala w Szczecinie.
Na miejscu wypadku policja przebadała 22-latkę alkomatem oraz testem na zawartość narkotyków w organizmie. Ten wykazał obecność amfetaminy.
- Czy narkotyk miał wpływ na percepcję 22-latki, oceni powołany przez nas biegły - mówi Piotr Nierebiński, zastępca prokuratora Rejonowego w Sławnie. - Dziewczyna zeznała, że nie wie, skąd w jej organizmie wzięła się amfetamina. Mamy zeznania dwóch świadków, z których jeden mówi, że trudno mu określić prędkość motocykla, a drugi, że mógł on jechać ponad 60 km/h.
Prokurator zaznacza, że dalszy tok postępowania jest uzależniony od opinii biegłego i ustaleń śledczych dotyczących przyczyny wypadku.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?