Siatkarze grali w kratkę

Piotr Wiśniewski
Kolejne dwa przedsezonowe mecze sparingowe rozegrali siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk. W charytatywnym turnieju w Oleśnicy wygrali 3:1 z Evivo Duren oraz przegrali 2:3 z Berlin Recycling Volleys.

W oleśnickim turnieju wystartowały cztery zespoły. Polskę oprócz Lotosu Trefla reprezentowała także Skra Bełchatów. Na otwarcie imprezy podopieczni Grzegorz Rysia w czterech setach ograli Niemców z Duren. Gdańscy zawodnicy problemy mieli tylko w drugim secie, którego ostatecznie przegrali na przewagi.
W swoim pierwszym meczu mistrzowie Polski z Bełchatowa łatwo ograli berlińczyków 3:0.

W niedzielę Lotos Trefl zmierzył się z Berlin Recycling Volleys. Od początku trwała zażarta i wyrównana walka. Dość powiedzieć, że mecz miał pięć partii, a w każdej z nich długo ważyły się losy zwycięstwa.

Evivo Duren - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (19:25, 26:24, 18:25, 19:25)

Lotos Trefl Gdańsk: Łomacz, Wołosz, Hietanen, Oivanen, Augustyn, M. Kaczmarek, Serafin (libero), Wdowin, Szczurek, Wilk

Lotos Trefl Gdańsk - Berlin Recycling Volleys 2:3 (23:25, 27:25, 28:26, 22:25, 17:19)

Lotos Trefl Gdańsk: Łomacz, M. Kaczmarek, Augustyn, Oivanen, Hietanen, Wdowin, B. Kaczmarek (libero), Szczurek, Ratajczak, Wilk, Sobański