Samowola w Słupsku jest tolerowana

  Samowola w Słupsku jest tolerowana

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W centrum Słupska - nielegalnie - stoi pub. Jego właściciel nie ma wymaganych zgód od plastyka miejskiego i konserwatora zabytków. Dlaczego więc od dwóch lat władze miasta pozwalają na samowolkę? Tego spróbuje się dowiedzieć Komisja Rewizyjna.
  Lokal stoi na Starym Rynku od czterech lat. To, według ratusza, zaniedbanie plastyka miejskiego, który nie wystąpił o rozbiórkę, choć należało to do jego obowiązków. Właściciel, który postawił lokal w 2004 r., miał zgodę na jego użytkowanie przez niecały rok. Potem zabudowania miały zostać rozebrane. Lokal funkcjonuje do dziś. Poza tym jego obecność narusza miejscowy plan zagospodarowania, a zgodę na funkcjonowanie w miejscu o znaczeniu historyczno-kulturowym musiałby wydać konserwator.

  Tymczasem zezwolenia nie ma. Spółka prowadząca lokal płaci ratuszowi zaledwie 1,5 tys. zł i to nie z tytułu dzierżawy gruntu, lecz za zajęcie pasa drogowego... Przedłużenie jego funkcjonowania było możliwe za zgodą prezydenta. Ten zgodził się, aby działał następny rok (w 2005 r.). Jednak po tym czasie nie został rozebrany. Sprawa zbulwersowała mieszkańców, zwłaszcza tych prowadzących działalność gospodarczą. - Za 1,5 m kw., gdzie stoję z kwiatkami, płacę 60 zł miesięcznie - mówi p. Jadzia.

  Po naciskach opinii publicznej i Rady Miejskiej prezydent zgodził się wprowadzić pod obrady sesji punkt, który zobowiązał Komisję Rewizyjną do sprawdzenia postępowania urzędników przy wydawaniu pozwoleń na bar.

  Wydał też w tej sprawie oświadczenie: "Prezydent przyznaje, że lokal działa niezgodnie z interpretacją przepisów. Mając na względzie, że informację w tej sprawie uzyskał w trakcie sezonu turystycznego, oceniając pozytywnie istnienie Areny wraz z ogródkiem gastronomicznym w tym miejscu, jak również fakt, iż cieszy się dużą frekwencją słupszczan i turystów, postanowił utrzymać jej funkcjonowanie do końca br.".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo