Ruszyły rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców w Gdańsku. Pierwsza kolejka za nami

Adam Wielgosiński
W ostatni weekend w sali Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku wystartowały rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców. Jest to już czwarty sezon rozgrywek, w których rywalizują rodzice dzieci z gdańskich podstawówek. Dobra gra w barwach szkoły może poskutkować nagrodami dla placówek.

Nowy sezon i tym samym nowe drużyny. W tegorocznej edycji bierze udział dwadzieścia osiem ekip z dwudziestu czterech szkół – kilka jest reprezentowanych przez dwie drużyny. Zespoły prowadziły nabór wśród rodziców w szkole, w związku z czym możemy spodziewać się wzmocnień. Intensywne treningi, mecze sparingowe, coraz bardziej profesjonalne systemy gry – wszystko po to, by wygrać nagrody dla swoich szkół.

W pierwszej kolejce nie obyło się bez niespodzianek. Największym zaskoczeniem okazał się pojedynek Suns SP 14 z Lwami Gedanensis, które w poprzednim sezonie zajęły kolejno czwarte i dwudzieste siódme miejsce. Lwy przyłożyły się do przygotowań, co poskutkowało poprawą gry. Obydwie ekipy walczyły jak równy z równym aż do stanu 11:11 w tie-breaku. Końcówka meczu należała jednak do "Słoneczek" i to one mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w nowej kampanii.

Emocji nie zabrakło również w pozostałych pojedynkach. Walka między Kościuszkowcami z SP52 a Orłami SP82 była niezwykle zacięta. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a rywale grali punkt za punkt. Ostatecznie górą byli Kościuszkowcy. Niemniej sił w wygraną musieli włożyć rodzice Neptuna Oruni (SP19) i Polanek (STO Polanki). Obydwie drużyny grały równo, dlatego po dwóch setach mieliśmy remis 1-1. Po chwili przerwy jednak Neptun wziął sprawy w swoje ręce. Wygrane do siedemnastu i czternastu w kolejnych setach zapewniły wygraną drużynie z Oruni.

W kolejce inaugurującej mieliśmy także dwa spotkania derbowe pomiędzy drużynami reprezentującymi te same szkoły: Zmory - Zmory + (Szkoła Podstawowa nr 2) oraz Koniczynki - Green Go Team (Szkoła Podstawowa nr 8). W tych starciach, w zdrowej i spokojnej atmosferze, górą były ekipy Zmory i Green Go Team.

Wyniki pierwszej kolejki:
Orły SP82 - Kościuszkowcy 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)
Jastrzębie - Super Team 47 1:3 (22:25, 18:25, 25:23, 20:25)
Wilki Północy - Kojoty 0:3 (8:25, 12:25, 7:25)
Nadmorskie Piranie - STO 2 0:3 (15:25, 15:25, 11:25)
Lwy Gedanensis - Suns SP14 2:3 (10:25, 15:25, 25:19, 25:19, 11:15)
TRÓJKA - Rakiety I PSP 0:3 (16:25, 4:25, 13:25)
Chilli Squad - Fairy Tail 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)
Polanki - Neptun Orunia 1:3 (21:25, 25:18, 17:25, 14:25)
ZMORY+ - ZMORY 0:3 (16:25, 24:26, 13:25)
Huragan 61 - Muszkieterowie 0:3 (16:25, 11:25, 10:25)
Trzynastka - Dystrykt 12 0:3 (16:25, 15:25, 15:25)
Koniczynki - Green Go Team 1:3 (15:25, 22:25, 25:17, 18:25

Robert Lewandowski po meczu Polski z Włochami: Przed nami ogrom pracy, mamy dużo do poprawy