Rugby na Pomorzu: Wielki triumf Lechii w derbach Trójmiasta, porażka Arki Gdynia

Rugbiści Lechii Gdańsk nie dali żadnych szans ekipie Ogniwa Sopot. W sobotnim meczu derbowym pokonali rywala aż 52:5. W drugim spotkaniu Arka Gdynia doznała bolesnej porażki z Budowlanymi Łódź.

Gdańszczanie rugbistów Ogniwa w tym sezonie pokonali już po raz trzeci. Co więcej, właściwie w żadnych z tych pojedynków sopocianie nie nawiązali równorzędnej walki z rywalem.

W sobotę ich przewaga na boisku AWFiS-u w Gdańsku była niepodważalna. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili z rywalem 17:0, a w drugiej części gry po prostu dopełnili dzieła. Gdańszczan pochwalić należy nie tylko za świetną postawę w ofensywie, ale również za szczelną obronę.

Niestety, to nie był udany dzień dla rugbistów Arki Gdynia. Zawodnicy ekipy z Trójmiasta zostali wręcz rozbici przez drużynę Budowlanych Łódź. Już po pierwszej połowie gdynianie przegrywali 0:14, a w drugiej części meczu nie zdołali zdobyć żadnego punktu.

W tabeli w dalszym ciągu prowadzi Lechia Gdańsk, która wyprzedza Budowlanych Łódź i Arkę Gdynia. Na czwartym miejscu znajduje się natomiast Ogniwo Sopot.

Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 52:5 (17:0)

Lechia: Rafał Janeczko 10, Kewin Bracik 10, Grzegorz Buczek 5, Tomasz Nowak 5, Igor Olszewski 5, Robert Wójtowicz 5, Witalij Krasnodemski 5, Jakub Muchlado 5, Miłosz Popławki 2

Ogniwo: Grzegorz Szczepański 5