Ruch Chorzów szybszy od Aussie Sambora Tczew

Janusz Woźniak
Szczypiornistki Aussie Sambora bez punktowej zdobyczy wróciły z Chorzowa. Tczewianki uległy tamtejszemu Ruchowi 21:28 (7:15) w rozegranym awansem meczu 8 kolejki ekstraklasy.

Po czterech minutach i trzech bramkach Justyny Belter Sambor prowadził 3:1. Kilkadziesiąt sekund później było już po 3, a w dalszej części I połowy przyjezdnym zaledwie cztery razy udało się pokonać bramkarkę Ruchu.

Po zmianie stron, tak jak w pierwszej odsłonie, tczewianki też zaczęły lepiej od rywalek. W 40 minucie zmniejszyły dystans do trzech trafień. Później jednak znów skuteczniejsze i bardziej aktywne były miejscowe, które powoli, acz sukcesywnie budowały punktową przewagę, ostatecznie kończąc mecz w podwójnym osłabieniu.

KPR Ruch Chorzów - SPR Aussie Sambor Tczew 28:21 (15:7)

Ruch: Karwat - Lanuszny 8, Pekun 5, Pieniowska 5, Jasinowska 4, Grzyb 3, Migała 3, Sucheta, Rzeszutek, Jovović, Kempa, Rodak, Bryl
Aussie Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Domnik 7, Belter 6, Strzałkowska 3, Tomczyk 2, Szott 2, Lipska 1, K. Skonieczna, Szlija, Krajewska, Stanulewicz.