W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowoczesny budynek Instytut Informatyki. Na realizację projektu Uniwersytet Gdański otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Wykonawcą, wyłonionym w przetargu publicznym została Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Jest to kolejna inwestycja, która powstaje w ramach rozbudowy Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, który już obecnie należy do najnowocześniejszych w Polsce.

W ramach projektu „Rozbudowa budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku na potrzeby kształcenia na kierunku o profilu praktycznym” planowana jest budowa nowoczesnego budynku Instytutu Informatyki wraz z wyposażeniem.

Będzie on przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunku informatyka o profilu praktycznym. Inwestycja jest m.in. odpowiedzią na potrzeby rynku pracy, na którym poszukiwani są specjaliści kierunków informatycznych.

Nowy budynek Instytutu Informatyki będzie nowoczesnym, pięciokondygnacyjnym budynkiem (jedna kondygnacja podziemna i cztery naziemne) o powierzchni netto ok. 3912 m2 i kubaturze 22 678 m3.

Obiekt będzie skomunikowany z istniejącym budynkiem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki łącznikiem na poziomie drugiej i trzeciej kondygnacji. W budynku będą sale seminaryjne i komputerowe, audytoria, gabinety dydaktyczno-naukowe oraz pomieszczenia biurowe i socjalne.

Zakończenie całej inwestycji, zaplanowano na koniec 2020 roku.


Podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatnich dni

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: