Rozpoczął się proces Krystiana W. ps. Krystek. Sąd w Wejherowie wyłączył jawność sprawy. Mężczyzna jest oskarżony m.in. o seks z nieletnimi

Tomasz Smuga/ jw

Wideo

Zobacz galerię (12 zdjęć)
Proces Krystiana W. rozpoczął się w środę 23.01.2019 r. w Sądzie Rejonowym w Wejherowie. Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej dotyczące osób małoletnich poniżej 15 roku życia - to jedne z najpoważniejszych zarzutów, które usłyszał "Krystek". Mężczyzna miał dopuścić się nadużyć i molestowania wobec aż 35 pokrzywdzonych, w tym 5 poniżej 15 roku życia. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Jeszcze przed rozpoczęciem procesu sąd na niejawnym posiedzeniu podjął decyzję o wyłączeniu jawności sprawy. Na salę nie mogli więc wejść przedstawiciele mediów. Krystian W., pozostali oskarżeni, obrońcy i prokurator odmówili dziennikarzom komentarza.

Artykuł 200 paragraf 1 Kodeksu Karnego, czyli "kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12", to jeden z zarzutów który śledczy stawiają "Krystkowi".

Proces "łowcy nastolatek". Kim jest Krystian W. ps. "Krystek"? Postawiono mu 65 zarzutów, m.in. gwałtów, oszustw, nakłaniania do prostytucji

Na sali rozpraw w wejherowskim Sądzie Rejonowym oprócz Krystiana W. na ławie oskarżonych zasiadają też czterej inni mężczyźni. Marcin T., któremu zarzucono 5 przestępstw przeciwko wolności seksualnej; Jakub K., któremu śledczy zarzucają kilkukrotne obcowanie płciowe z małoletnią pokrzywdzoną poniżej 15 roku życia; Krzysztof L., któremu zarzucono m.in. popełnienie przestępstwa nakłaniania pokrzywdzonej do składania fałszywych zeznań w toku postępowania przeciwko Krystianowi W.; Sebastian Ż., któremu m.in. zarzucono utrudnianie postępowania prowadzonego przeciwko Krystianowi W. poprzez podżeganie pokrzywdzonych do zmiany zeznań oraz Krzysztofowi L. w popełnieniu oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych oraz popełnienie przestępstwa oszustwa na szkodę towarzystwa ubezpieczeniowego.

Natomiast według aktu oskarżenia Krystianowi W. śledczy stawiają przede wszystkim 40 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych. 5 pokrzywdzonych w chwili czynów nie miało ukończonych 15 lat, 20 pokrzywdzonych nie miało ukończonych 18 lat, a 3 pokrzywdzone były pełnoletnie.

Przeczytaj więcej: **Akt oskarżenia w sprawie Krystiana W. ps. „Krystek”: 65 przestępstw, m.in. nakłanianie nieletnich poniżej 15 roku życia do prostytucji**.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie