Rozpoczął się proces Krystiana W. ps. Krystek. Sąd w...

  Rozpoczął się proces Krystiana W. ps. Krystek. Sąd w Wejherowie wyłączył jawność sprawy. Mężczyzna jest oskarżony m.in. o seks z nieletnimi

  Tomasz Smuga/ jw

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Proces Krystiana W. rozpoczął się w środę 23.01.2019 r. w Sądzie Rejonowym w Wejherowie. Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej dotyczące osób małoletnich poniżej 15 roku życia - to jedne z najpoważniejszych zarzutów, które usłyszał "Krystek". Mężczyzna miał dopuścić się nadużyć i molestowania wobec aż 35 pokrzywdzonych, w tym 5 poniżej 15 roku życia. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.
  Rozpoczął się proces Krystiana W. ps. Krystek
  W Sądzie Rejonowym w Wejherowie w środę 23.01.2019 r. rozpoczął się proces Krystiana W. ps. Krystek
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Smuga

  Jeszcze przed rozpoczęciem procesu sąd na niejawnym posiedzeniu podjął decyzję o wyłączeniu jawności sprawy. Na salę nie mogli więc wejść przedstawiciele mediów. Krystian W., pozostali oskarżeni, obrońcy i prokurator odmówili dziennikarzom komentarza.

  Zobacz galerię

  Artykuł 200 paragraf 1 Kodeksu Karnego, czyli "kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12", to jeden z zarzutów który śledczy stawiają "Krystkowi".

  Proces "łowcy nastolatek". Kim jest Krystian W. ps. "Krystek"? Postawiono mu 65 zarzutów, m.in. gwałtów, oszustw, nakłaniania do prostytucji  Na sali rozpraw w wejherowskim Sądzie Rejonowym oprócz Krystiana W. na ławie oskarżonych zasiadają też czterej inni mężczyźni. Marcin T., któremu zarzucono 5 przestępstw przeciwko wolności seksualnej; Jakub K., któremu śledczy zarzucają kilkukrotne obcowanie płciowe z małoletnią pokrzywdzoną poniżej 15 roku życia; Krzysztof L., któremu zarzucono m.in. popełnienie przestępstwa nakłaniania pokrzywdzonej do składania fałszywych zeznań w toku postępowania przeciwko Krystianowi W.; Sebastian Ż., któremu m.in. zarzucono utrudnianie postępowania prowadzonego przeciwko Krystianowi W. poprzez podżeganie pokrzywdzonych do zmiany zeznań oraz Krzysztofowi L. w popełnieniu oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych oraz popełnienie przestępstwa oszustwa na szkodę towarzystwa ubezpieczeniowego.

  Natomiast według aktu oskarżenia Krystianowi W. śledczy stawiają przede wszystkim 40 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych. 5 pokrzywdzonych w chwili czynów nie miało ukończonych 15 lat, 20 pokrzywdzonych nie miało ukończonych 18 lat, a 3 pokrzywdzone były pełnoletnie.

  Przeczytaj więcej: Akt oskarżenia w sprawie Krystiana W. ps. „Krystek”: 65 przestępstw, m.in. nakłanianie nieletnich poniżej 15 roku życia do prostytucji.

  Krystian W. przebywa w areszcie. Miał działać w latach 2006-15 m.in. na terenie Trójmiasta, Pucka, Wejherowa i Władysławowa. Nie przyznaje się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw.

  Czytaj więcej o sprawie Krystiana W. ps. Krystek

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo