Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont Długiego Pobrzeża w Gdańsku opóźniony. Prace mają trwać do marca 2025 roku

Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
Remont Długiego Pobrzeża opóźniony. Prace mają trwać do marca 2025 roku
Remont Długiego Pobrzeża opóźniony. Prace mają trwać do marca 2025 roku Karolina Misztal/Polska Press
Poznaliśmy nowy harmonogram prac w ramach remontu Długiego Pobrzeża w Gdańsku. Inwestycja, która pierwotnie miała zostać ukończona na początku 2024 roku, potrwa do końca marca 2025 roku. Dwa z trzech odcinków zostaną oddane już jednak w trakcie sezonu letniego, jeszcze przed rozpoczęciem Jarmarku św. Dominika. Koszt tego remontu wzrósł z kolei o 14 milionów złotych.

Opóźnienia w remoncie na Długim Pobrzeżu

W środę, 20 grudnia, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała o zmianach w terminarzu remontu Długiego Pobrzeża. Prace podzielone są na trzy odcinki, a jeden z nich - od Muzeum Archeologicznego do Żurawia - zostanie otwarty dopiero pod koniec marca 2025 roku. Remont na pozostałych dwóch ma z kolei zakończyć się jeszcze na przełomie lipca i sierpnia 2024 roku. W związku z tym Jarmark św. Dominika ma powrócić w te miejsca. Mowa tu o odcinkach od Zielonej Bramy do Muzeum Archeologicznego oraz od Żurawia do Bramy Straganiarskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Jest nowy wojewoda pomorski. Beata Rutkiewicz, dotychczasowa wiceprezydent Wejherowa, zastąpiła Dariusza Drelicha

Jaka jest przyczyna tych opóźnień? DRMG tłumaczy to niespodziewanymi okolicznościami, których nie mogli przewidzieć ani inwestor, ani wykonawca. Opóźnienie jest więc "urealnieniem terminu". Warto podkreślić, że największy problem dotyczy środkowego fragmentu.

– Długie Pobrzeże stanowi ważny element przestrzeni miejskiej, dlatego zapewniamy, że podejmowane działania miały i mają na celu jak najszybsze i skuteczne zakończenie prac. Chociaż uzgodniony termin zakończenia inwestycji został przesunięty, zapewniamy, że wszyscy partnerzy projektu dążą do jak najszybszego zakończenia robót. Podczas przeprowadzania inwestycji na terenie Głównego Miasta w Gdańsku należy się liczyć z wystąpieniem nieprzewidzianych sytuacji, zarówno technicznych, jak i logistycznych. Wynika to przede wszystkim z historycznego charakteru terenu – mówi Małgorzata Polan, zastępca dyrektora DRMG ds. Projektów Liniowych.

ZOBACZ TAKŻE: Wyłączono sygnał telewizyjny i stronę internetową TVP 3 Gdańsk

Zmienia się również koszt tej inwestycji. Początkowo miał on wynosić 41 miliony złotych. Budżet jednak będzie podniesiony o kolejne 14 milionów i sięgnie 55.

DRMG nadzoruje prace związane z przebudową i wzmocnieniem konstrukcji. Wykonawcą jest firma DORACO, a układanie nawierzchni wykonywane jest w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego przez spółkę GRANARIA.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki