MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2020. GUMed najlepszą uczelnią medyczną w kraju! Wyprzedził Warszawę i Szczecin

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
fot. Paweł Sudara/GUMed.
Wszystko jasne! Ogłoszono wyniki tegorocznej edycji „Rankingu Uczelni Wyższych” organizowanej przez czasopismo „Perspektywy”. Spośród pomorskich uczelni, najlepiej wypadł Gdański Uniwersytet Medyczny.

Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2020. Jak wypadły uczelnie na Pomorzu?

W tym roku Gdański Uniwersytet Medyczny uplasował się na 6. miejscu w rankingu podsumowującym działalność wszystkich polskich uczelni wyższych. Tym samym GUMed wyprzedził Politechnikę Gdańską (8 lokata) i Uniwersytet Gdański, który zajął odległe 28. miejsce.

– Awans w gronie najlepszych polskich uczelni to wielkie wyróżnienie i sukces Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 5 lat GUMed zajmuje wysoką pozycję w ścisłej czołówce krajowych ośrodków akademickich, w tym roku aż o dwa miejsca poprawiając swoją lokatę – podkreśliła prorektor prof. Edyta Szurowska.

– Jest to najlepszy dowód na to, że jesteśmy dobrzy nie tylko w działalności stricte medycznej, klinicznej, na co wskazuje nasza nazwa, ale jesteśmy wiodącą uczelnią także w obszarze naukowym, badawczym i dydaktycznym.

– Wszystkim członkom społeczności GUMed gratuluję tego osiągnięcia, bo praca pracowników każdego szczebla, a także dokonania studentów i doktorantów, złożyły się na nasz niewątpliwy sukces – powiedziała.

Tegoroczna pozycja w rankingu oznacza również, że GUMed jest najwyżej sklasyfikowaną uczelnią medyczną w Polsce. Gdański ośrodek wyprzedził tym samym uczelnie w Warszawie i Szczecinie.

Warto podkreślić, że była to już 21. edycja Rankingu Uczelni Akademickich Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. W konkursie jest branych pod uwagę i ocenianych wiele czynników, w tym między innymi innowacyjność, potencjał naukowy czy warunki kształcenia.

Wśród pomorskich uczelni akademickich w rankingu Perspektyw 2019 zdecydowanie najlepszy jest Gdański Uniwersytet Medyczny, który zajęła bardzo wysokie, 6 miejsce i ponownie jest najlepszą uczelnią medyczną w kraju

Ranking szkół wyższych w Polsce 2020. Najlepsze uczelnie aka...

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki