Ranking Liceów Ogólnokształcących i techników Perspektywy 2020. Gdyńska "Trójka" i Technikum Łączności najlepszymi szkołami na Pomorzu

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Technikum Łączności Karolina Misztal
Opublikowano wyniki gólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych, przygotowanego po raz 22. przez miesięcznik „Perspektywy”. Pomorskimi liderami III LO w Gdyni i Technikum nr 4 w Gdańsku.

Ranking najlepszych liceów i techników „Perspektywy 2020” przygotowano już po raz 22. W tegorocznej edycji pod uwagę wzięto dane z 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Jego głównymi adresatami są uczniowie i ich rodzice, którzy stoją przed decyzją o wybraniu szkoły średniej, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

W zestawieniu ogólniaków najważniejsze były: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz sukcesy w olimpiadach (25 proc.). Po raz kolejny uwzględnione także osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Gdyńskie Liceum nr III z Oddziałem Dwujęzycznym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni na Pomorzu nie ma sobie równych. Już po raz dwudziesty drugi okazało się najlepszym ogólniakiem na Pomorzu.

Tym razem otarło się o podium, plasując się na 4 miejscu w zestawieniu ogólnopolskim. Przed dwoma laty „trójka” w ogólnym zestawieniu zajęła 5. miejsce w kraju, a przed trzema laty 7.

Drugą pozycję w naszej aglomeracji zajęło Gdańskie Liceum Autonomiczne. Jemu również udało się zmieścić w pierwszej pięćdziesiątce zestawienia. Uplasowało się na 46. miejscu.

Wśród kryteriów Rankingu Techników znalazły się sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

Na 24. miejscu w zestawieniu ogólnopolskim znalazło się najlepsze pomorskie technikum, czyli Technikum nr IV w ZS Łączności z Gdańska.

TOP 17 najlepszych liceów w Trójmieście. Ranking liceów ogól...

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie