Rak piersi z dala od prestiżowego centrum

  Rak piersi z dala od prestiżowego centrum

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jubileuszowy 10. Marsz Różowej Wstążki odbył się w sobotę w Gdańsku. Panie z Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet "Amazonki", przedstawicielki Europa Donna Gdańsk i Europejskiej Unii Kobiet, a także osoby, które popierają walkę z rakiem piersi, przemaszerowały od Złotej Bramy do Fontanny Neptuna na Długim Targu.
  Tam miał na nie czekać namiot, w którym można wykonać badania profilaktyczne USG. Niestety, na dzień przed imprezą okazało się, że wojewódzki konserwator zabytków zabronił ustawienia go na Długim Targu.

  - Konserwator stwierdził, że nasza impreza ma zbyt małą rangę, żeby móc się odbywać na Długim Targu - mówi zbulwersowana Aneta Kłos-Hajduczenia z firmy AVON, organizatora marszu. - Czy pan konserwator nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka to poważna choroba i ile tysięcy kobiet rocznie na nią zapada i umiera?

  Rzecznik prasowy wojewódzkiego konserwatora zabytków broni decyzji szefa.
  - Bardzo jest nam przykro, że tak wyszło - mówi Marcin Tymiński, rzecznik konserwatora. - Popieramy takie akcje, ale konserwator nie pozwala na stawianie żadnych namiotów przy Studni Neptuna. Zawsze staramy się przenosić wszystkie imprezy na Targ Węglowy.

  A przecież chyba każdy z nas nieraz przechodząc przez Długi Targ widział namioty, imprezy, sceny itp.
  - Najwidoczniej te imprezy odbywały się bez naszej zgody - kwituje rzecznik.

  Namiot z urządzeniami do USG w końcu stanął na Targu Węglowym, przy parkingu. Kolejka pań, chcących się zbadać, była ogromna. Niestety, nie wszystkie mogły skorzystać z tej okazji. - Każde badanie trwa 10-15 minut, więc od godz.12.30 do 17 mogliśmy przebadać tylko 35 kobiet - mówiły organizatorki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo