reklama

Projekt eMOCja, czyli Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie. Pierwsze takie miejsce w Polsce powstaje właśnie w Gdańsku

Sandra Janikowska
Źródło: Facebook Emocja Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie
Dawny komisariat policji na Gdańskich Stogach otrzyma nowe życie. W starym budynku ma powstać „eMOCja” - Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie, czyli nowa siedziba Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum „Tulipani”. To pierwszy taki projekt w Polsce, ale aby mógł funkcjonować, potrzebne są fundusze. Pomóc może każdy - trwa zbiórka na prace remontowe.

Wielka przebudowa

Rozpoczynamy wielką przebudowę - tworzymy Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie w lokalu użyczonym przez Miasto Gdańsk. Powstaje miejsce pełne MOCy

- mówi dyrektor projektu eMOCja Elwira Liegman.

Mowa o nowej siedzibie Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum „Tulipani”.

W Centrum Wsparcia po Stracie, które znajdzie się w miejscu starego komisariatu policji na gdańskich Stogach przy ulicy Ugory 9 wsparcie znajdą osoby, które przeżywają obecnie najtrudniejszy moment w swoim życiu. To znaczy utracili osoby bliskie lub otrzymali diagnozę o nieuleczalnej chorobie.

Dyrektorka wyjaśnia, że do tego miejsca można będzie zgłosić się nie tylko po pomoc, ale i po tzw. po-MOC. Można będzie przyjść do centrum z różnymi emocjami, szczególnie tymi negatywnymi i osłabiającymi, a wyjść z prawdziwą mocą i siłą.Jak widać powyżej, prace w dawnym komisariacie idą jak burza.

ZOBACZ TAKŻE: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku poszukuje wolontariuszy

Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie. Co to za miejsce?

To jedyne takie miejsce w całej Polsce, w którym osoby doświadczające śmierci partnerów życiowych, dziecka, samobójstw, wczesnych strat - poronień, strat okołoporodowych - diagnozy nieuleczalnej choroby będą mieli możliwość znalezienia wsparcia i wytchnienia w holistycznym wsparciu.

Warto mieć na uwadze, że metoda holistycznego wsparcia przewiduje pomoc wieloaspektową, polegającą na pracy z ciałem, pomocy psychologicznej i duchowej, indywidualnej lub grupowej. W jej ramach prowadzone będą warsztaty podnoszące świadomość.

Jedno "ale", czyli jak wspomóc przedsięwzięcie

Pozostaje tylko jedno "ale", na które wskazuje dyrektor projektu. Mowa o środkach niezbędnych do wykonania całkowitego remontu.

Wciąż zbieramy środki na remont

- dodaje Liegman i tym samym zachęca wszystkich do wsparcia projektu.

Jak można pomóc? Nic prostszego! Wystarczy przekazać datek. Każda złotówka przyczyni się do stworzenia wyjątkowego miejsca dla potrzebujących. Poniżej podajemy szczegółowe dane i adres na który uprasza się o wpłatę darowizny:

  • Tytuł przelewu:Remont Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie Hospicjum Pomorze Dzieciom
  • Nr konta: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268 Santander Bank

Progres budowy można śledzić na bieżąco na stronie na Facebooku: Emocja Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie.

ZOBACZ TAKŻE: W Gdańsku powstało Centrum Pomocy Dzieciom. To piąta placówka fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie