Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku poszukuje...

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku poszukuje wolontariuszy. Pomóż dzieciom i osobom starszym

  (KGK)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  zdjęcia

  zdjęcia ©123RF

  Empatyczni, z wielkimi sercami i pomysłem na pomaganie – takich osób poszukuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku.
  zdjęcia

  zdjęcia ©123RF

  - Szczególnie zależy nam na pozyskaniu młodzieży i aktywnych osób starszych. Szukamy społeczników, którzy wesprą dzieci z problemami edukacyjnymi - pomogą im w odrabianiu lekcji, zorganizują czas wolny – wyjaśnia Sylwia Ressel, konsultant ds. komunikacji społecznej MOPR.

  Wszystko na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku  - Potrzebni są wolontariusze, którzy porozmawiają, wyjdą na spacer z samotnym, schorowanym seniorem. Na pomoc czekają także osoby niepełnosprawne – w tym wypadku chodzi o zorganizowanie im czasu, na przykład o wspólne wyjścia do kina, teatru i bezcenną przyjaźń – dodaje.

  Z gdańskim MOPR współpracuje na stałe około 80 takich zaangażowanych społeczników. Są wśród nich zarówno uczniowie, ludzie dojrzali, jak i emeryci. Nowi wolontariusze przejdą szkolenie, podczas którego dowiedzą się m.in. jak pomagać mądrze i odpowiedzialnie.

  - Szczerze zachęcam wszystkich, a w szczególności ludzi młodych, do angażowania się w wolontariat – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To ważne, by od najmłodszych lat kształtować w człowieku prospołeczne zachowania i umiejętności. Gdańszczanie mają wielkie pokłady energii, empatii i troski o drugiego człowieka. Zawsze angażują się we wszystkie dobre dzieła, stąd pewność, że i teraz tak będzie – dodaje wiceprezydent.

  Osoby zainteresowane współpracą powinny się skontaktować z p. Anną Dunajską z Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku, tel. 58 691 94 25, e-mail: wolontariat@mopr.gda.pl

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Źródło:vivi24

  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  POLECAMY:

  POLECAMY: "Sekrety gdyńskich kamienic" - do kupienia w naszej księgarni

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!