Program "Własne M", czyli odkrywamy rynek nieruchomości na Pomorzu. Odcinek 3: budynek do remontu czy gotowy obiekt od dewelopera?

Akcja specjalna Własne M

Wideo

Zobacz galerię (14 zdjęć)
W trzecim odcinku programu "Własne M" wraz z prowadzącym Patrykiem Kleinem po raz kolejny zgłębimy tajniki pomorskiego rynku nieruchomości. A ten jest niezwykle obszerny i zróżnicowany. Wśród tysięcy propozycji i dziesiątek internetowych porównywarek ciężko znaleźć ofertę, która okaże się zwieńczeniem naszych marzeń, dlatego też śpieszymy z pomocą! Tym razem wzięliśmy pod lupę prestiżowe nieruchomości położone na Pomorzu, a dokładniej - w Gdyni i Sopocie. Co wybrać - obszerny obiekt do remontu położony w najpopularniejszej dzielnicy Gdyni czy gotową nieruchomość prosto od dewelopera?

Jak powszechnie wiadomo, luksus niejedno ma imię, a jedno z nich brzmi: Velar. A dokładniej: Range Rover Velar. To właśnie tym pojazdem w najnowszym odcinku programu "Własne M" udamy się w podróż z prowadzącym Patrykiem Kleinem po Trójmieście w poszukiwaniu prestiżowych nieruchomości.

Na prestiż danej nieruchomości wpływa wiele czynników. Przede wszystkim jest to lokalizacja, ale również metraż, powierzchnia działki, standard wykończenia no i... cena. Co zrobić, jeśli mamy pieniądze, ale brakuje nam wizji i czasu? Odpowiedź jest banalnie prosta: wyspecjalizowany pośrednik nieruchomości.

Rynek prestiżowych nieruchomości w Gdyni, a w nim obiekty nowe i... kilkudziesięcioletnie

Na rynek prestiżowych nieruchomości w Gdyni składa się tak naprawdę kilka miejsc, w których ludzie chcą mieszkać i uważają za atrakcyjne. Aby zaczerpnąć profesjonalnej i rzetelnej wiedzy w zakresie prestiżowych nieruchomości położonych w Gdyni udaliśmy się z wizytą do biura Deslux Nieruchomości przy ulicy Świętojańskiej.

- Najpopularniejszą dzielnicą w Gdyni jest Redłowo. Z kolei najdroższą - Śródmieście, a dokładniej: okolice Mariny i Sea Towers. Tuż po Śródmieściu jest Wzgórze, na którym to mamy budynek składający się z 12 pięter, ale tylko z 14 mieszkań. Następną dzielnicą, która cieszy się popularnością jest Orłowo, gdzie mieszkańcy chcą spokojniej spędzić czas i mieć więcej zieleni - tłumaczy Dorota Szczepańska z Deslux Nieruchomości.

Program
Źródło: materiały prasowe

Na przestrzeni ostatnich lat zauważono wzmożony ruch w Redłowie. To właśnie w tej dzielnicy coraz więcej starszych budynków przekształca się w prestiżowe obiekty.

- Są to najczęściej budynki 40- i 50-letnie. Jesteśmy w stanie taką nieruchomość przekształcić w prestiżowy obiekt, który nie tylko spełni wszelkie oczekiwania kupujących, ale także okaże się dla nich atrakcją - wyjaśnia przedstawicielka gdyńskiego biura Deslux Nieruchomości.

Aby diament nabrał blasku, musimy go oszlifować. Co zrobić, gdy wizja remontu naszego mieszkania nas przeraża?

Prestiżowe nieruchomości prosto od dewelopera. Sopocka inwestycja pod lupą

W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zakup nieruchomości prosto od dewelopera. Tego typu inwestycji na pomorskim rynku nie brakuje! Tym razem przyjrzymy się ofercie, którą znaleźliśmy w portfolio biura Avera Development.

- Inwestycja Willa Parkur[b] skierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Składa się na nią kameralny budynek z czterema mieszkaniami o metrażu od 83 do 97 m. Są to mieszkania 4-5-pokojowe - tłumaczy [b]Wojciech Fac z Avera Development.

Program
mat. prasowe

Atutem tego obiektu jest lokalizacja. Inwestycja usytuowana jest w prestiżowej dzielnicy Sopotu, zaledwie 700 m od plaży. Nieopodal znajduje się również SKM, Hipodrom czy stadion, a więc wszystko, czego potrzeba młodym mieszkańcom.

- Dodatkowo, dla mieszkańców tego obiektu dostosowano instalację elektryczną do Smart Home, a w hali garażowej - każde miejsce postojowe zaopatrzono w stację ładowania auta elektrycznego - dodaje przedstawiciel Avera Development.

Gdzie szukać pomocy w wykańczaniu i aranżacji Własnego M?

Sopot i Gdynia - dwie prestiżowe nieruchomości, które łączy świetna lokalizacja, duży metraż i... brak aranżacji wnętrza. To ostatnie najlepiej zostawić specjalistom, którzy nasze wizje urealnią. Jakiego specjalistę wybrać? My udaliśmy się z wizytą do Baltic Interiors.

- Decydując się na nieruchomość można dokonać zakupu apartamentu razem z wykończeniem. Firma Baltic Interiors zajmuje się kompleksową aranżacją wnętrz z całkowitym wykończeniem. Nasi architekci tworzą piękne projekty, które z dumą realizujemy na każdym etapie - od kupna materiałów, przez wykończenie do aranżacji - tłumaczy Joanna Linkner z Baltic Interiors.

Program
Źródło: materiały prasowe

W ten sposób klienci zyskują cenny czas i spokój. Co więcej, mają pewność, że usługi zostaną wykonane na najwyższym poziomie.

- Wnikliwie analizujemy wizje i potrzeby naszych klientów. Na każdym etapie dbamy o szczegóły, tworząc dla przyszłych mieszkańców wymarzone miejsce do życia - dodaje przedstawicielka Baltic Interiors.

Pośrednik, deweloper, aranżacja wnętrza - czasem warto włożyć w nasze inwestycje więcej pracy. W końcu chodzi o nasze Własne M.

ZOBACZ TAKŻE: Na własne "M" pracujemy średnio 9 lat. Średnia europejska jest o prawie pół roku dłuższa

Program

Partnerzy odcinka:
DeSlux Nieruchomości
ul. Świętojańska 100/1
81-388 Gdynia,
tel. 500-194-416
deslux.pl

Avera Development
ul. Jana Sobieskiego 29
81-710 Sopot
tel. 570 967 777
averadevelopment.pl/

Baltic Interiors
ul. Jana Sobieskiego 29
81-710 Sopot
tel. 690 906 660
baltic-interiors.com

British Automotive Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 241
80-266 Gdańsk
tel. 58 600 54 00
ba-gdansk.pl

Dodaj ogłoszenie