Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 JĘZYK ANGIELSKI...

  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 JĘZYK ANGIELSKI [ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWIEDZI - 20.12.2018] Sprawdź w serwisie EDUKACJA

  Echo Dnia Edukacja

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Egzamin ósmoklasisty - 20.12.2018 - JĘZYK ANGIELSKI - PYTANIA I ODPOWIEDZI
  1/20
  przejdź do galerii

  Egzamin ósmoklasisty - 20.12.2018 - JĘZYK ANGIELSKI - PYTANIA I ODPOWIEDZI
  ©pixabay

  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 z języka angielskiego oraz innych języków nowożytnych z CKE odbędzie się w czwartek, 20 grudnia. To trzeci dzień próbnego egzaminu ósmoklasisty CKE w grudniu 2018. W pierwszym dniu próbnego egzaminu uczniowie mierzyli się z językiem polskim. D drugim dniu z matematyką. Arkusze pytań i odpowiedzi opublikujemy w tym artykule.

  PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2018 JĘZYK ANGIELSKI. TU ARKUSZ I ODPOWIEDZI >>>KLIK<<<  Czwartkowy egzamin z języka angielskiego trwał 90 minut.

  Próbny egzamin ósmoklasisty odbywa się 18, 19, 20 grudnia. Rozpoczął się we wtorek, 18 grudnia, kiedy uczniowie zdawali język polski. W środę mierzyli się z matematyką. Czwartek do dzień, kiedy uczniowie zdają język nowożytny. To egzamin z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego).

  PRÓBNY EGZAMIN ósmoklasisty 20.12.2018  Próbny egzamin ósmoklasisty jest dla szkół dobrowolny. Będzie przeprowadzany w warunkach maksymalnie upodobnionych do tych, które obowiązują podczas prawdziwego egzaminu. Takie same są godzina rozpoczęcia egzaminu i czas trwania, tryb postępowania z arkuszem, wymóg samodzielności rozwiązywania zadań podczas egzaminu.

  Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, niewskazane jest, by szkoły na podstawie próbnego egzaminu ósmoklasisty wystawiały oceny cząstkowe bądź na zakończenie semestru. - Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów - mówił w listopadzie dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

  Egzamin ósmoklasisty 2018/2018 CKE 18-20 grudnia 2018. SPRAWDŹ TERMINY:  Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 20.12.2018 CZWARTEK: godz. 8 lub 9 - Egzamin z języka obcego PRÓBNY

  Ten egzamin już się odbył:

  Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 18.12.2018 WTOREK: godz. 8 lub 9 - Egzamin z języka polskiego PRÓBNY
  Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 19.12.2018 ŚRODA: godz. 8 lub 9- Egzamin z matematyki PRÓBNY

  Prawdziwy EGZAMIN ósmoklasisty CKE zaplanowano na kwiecień 2019. Będzie obejmował wiedzę uwzględnioną w programie nauczania w klasach od pierwszej do ósmej. W kwietniu 2019 roku ósmoklasiści będą zdawać go po raz pierwszy.

  KTO PRZYSTĘPUJE DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY?  Do egzaminu ósmoklasisty przystępują:
  • uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej
  • uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej
  • słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych.
  • Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.


  W latach 2019–2021 egzamin ósmoklasisty będzie przebiegał z:
  • języka polskiego
  • matematyki
  • języka obcego nowożytnego.


  Ten ostatni egzamin przebiega z następujących języków nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

  Egzamin ósmoklasisty będzie miał miejsce w kwietniu. Ci, którzy z różnych przyczyn nie przystąpią do egzaminu w pierwszym terminie, będą zdawać go w czerwcu.

  Egzamin ósmoklasisty 2019 będzie przeprowadzany przez trzy dni:

  dzień trzeci – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru. Czas trwania: 90 minut.

  Te egzaminy już miały miejsce:

  dzień pierwszy – egzamin z języka polskiego. Czas trwania: 120 minut
  dzień drugi – egzamin z matematyki. Czas trwania: 100 minut

  CO TRZEBA MIEĆ NA PRÓBNYM EGZAMINIE ósmoklasisty 2018/2019?  Na egzaminie gimnazjalnym można mieć ze sobą jedynie przybory do pisania, koniecznie z czarnym suszem. Na egzaminie z matematyki można mieć jeszcze linijkę. Nie można mieć kalkulatora, ani telefonu.

  ZOBACZ TAKŻE: PRÓBNY EGZAMIN OŚMIOKLASISTY W KIELCACH  ZOBACZ TEŻ: Matura z matematyki 2018 z OPERONEM. Listopad 2017. Wszystkie zamknięte
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  duza litera

  JOANNA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  ENGLISH ,POLISH ,SPANISH ETC zawsze duza litera

  Egzamin ósmoklasisty - próbne testy

  WIDEO

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!