Problemy rugbistów Arki

Szymon Szadurski
Faworyzowani rugbiści Arki Gdynia mieli wielkie kłopoty, aby wygrać w niedzielę wyjazdowy mecz z Orkanem Sochaczew w ekstralidze. Podopieczni trenera Macieja Stachury ostatecznie triumfowali, jednak - podobnie jak wcześniej w wyjazdowym meczu z Lechią - decydujące o tym punkty zdobyli w ostatnich minutach spotkania.

Co więcej, gdynianom daleko było do uzyskania czterech przyłożeń, zapewniających punkt bonusowy. Decydującą o wyniku akcję przy stanie 12:9 dla gospodarzy wykonał w 84 minucie Paweł Dąbrowski.

Orkan Sochaczew - Arka 12:16 (3:7)

Punkty dla Arki: Beka Tsiklauri 11, Paweł Dąbrowski 5

Arka: Bartkowiak, Kałduński, Wilczuk - Skindel, Ruszkiewicz - Madajewski, Raszpunda, P.Dąbrowski - Szostek - Tsiklaui, Zembroń, Szrejber, Chromiński, Korbolewski - Kvernadze oraz Bachurzewski, Podolski, Krieczun, Bojke, Plichta, Mikołajczyk, M. Dąbrowski