W styczniu 2020 r. na Uniwersytecie Gdańskim, Piotr Soyka, prezes Grupy Kapitałowej Remontowa Holding, i rektor uczelni prof. Jerzy Gwizdała podpisali umowę o współpracy naukowo-gospodarczej. Dzięki temu ruszył projekt o nazwie Akademia Zarządzania, Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Gdańskiego i Remontowa Holding. Studenci uczestniczą w szkoleniach, a na najlepszych czekają płatne staże i miejsca pracy m.in. w działach ekonomicznych i finansowych spółek tej grupy.
Biznes potrzebuje uczelni, ponieważ w procesach innowacyjnych coraz większą rolę odgrywa wkład naukowo-badawczy. Remontowa Holding jest firmą innowacyjną, o czym świadczą jej usługi i produkty, sprzedawane na światowym rynku. Mam nadzieję, że nasz wspólny projekt będzie kontynuowany i doskonalony z każdą kolejną edycją. Dla studentów to świetna okazja do rozwoju zawodowego w jednym z największych przedsiębiorstw w regionie - mówi rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Gwizdała.
Z pomocą Uniwersytetu Gdańskiego chcemy sięgać po najlepszych menedżerów, selekcjonować ich z rynku, aby zasilali naszą grupę. Współpraca z nami nie jest łatwa, bo świadczymy usługi dla najbardziej wymagających światowych armatorów. Nowoczesne rozwiązania są naszą domeną, znakiem rozpoznawczym, dzięki czemu jesteśmy jednym z liderów na rynku europejskim i światowym w branży stoczniowej - podkreśla prezes Grupy Kapitałowej Remontowa Holding Piotr Soyka.
Do udziału w pierwszej edycji projektu aplikowało ponad 50 chętnych. Zakwalifikowano 24 studentów I i II stopnia, kończących w bieżącym roku akademickim studia na Wydziale Zarządzania tej uczelni. Wszyscy oni wzięli udział 21.02.2020 r. w pierwszym spotkaniu. Zajęcia w ramach Akademii odbywają się na Wydziale Zarządzania UG w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020. Dziesięciu najlepszych studentów będzie mogło spróbować swych sił w spółkach grupy Remontowa Holding.
TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:
- Pomorskie firmy pod względem rentowności [ranking]
- Pomorskie firmy pod względem dynamiki przychodów [ranking]
- Pomorskie firmy wg zysków brutto w 2018 roku [ranking]
- Które firmy na Pomorzu zatrudniają najwięcej osób? [ranking]
- Najwięksi eksporterzy z Pomorza [ranking]
- TOP 100 największych firm na Pomorzu [ranking]
Wspólne projekty Remontowa Holding także z Politechniką Gdańską
Grupa ta aktywnie współpracuje także z Politechniką Gdańską. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa, który w tym roku świętuje 75-lecie działalności, kształci m.in. inżynierów, projektantów i konstruktorów statków. W lutym tego roku kilkuset studentów odwiedziło siedzibę Wydziału, aby zapoznać się z ofertą praktyk, staży i pracy w spółkach największej w Polsce grupy stoczniowej.
W ramach wydarzenia „Śniadanie z Remontową” ze studentami spotkali się przedstawiciele największych spółek Holdingu, takich jak: Gdańska Stocznia Remontowa S.A., stocznia Remontowa Shipbuilding S.A., Remontowa Marine Design & Consulting, Remontowa Electrical Solutions, Remontowa LNG Systems i Remontowa Lighting Technologies.
Studentom zaprezentowano zróżnicowaną i elastyczną ofertę rozpoczęcia zawodowej przygody. Są to zarówno płatne staże dla studentów po III roku studiów magisterskich, jak i bezpłatne praktyki dla zainteresowanych wcześniejszym rozpoczęciem kariery, trwające od 4 do 10 tygodni, realizowane zarówno na wydziałach produkcyjnych jak i w biurach projektowych, konstrukcyjnych, czy innych oddziałach firm.
Oferty te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu studentów zdecydowało się na podjęcie współpracy, a także na napisanie prac inżynierskich i magisterskich na tematy zainspirowane działalnością spółek grupy Remontowa Holding.
Remontowa Holding otwiera drzwi do najciekawszych projektów inżynierii morskiej
Skąd takie zaciekawienie działalnością największej w Polsce grupy stoczniowej? Zapewnia ona nie tylko możliwość uzyskania atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy w dużym i stabilnym przedsiębiorstwie, ale także otwiera drzwi do najciekawszych projektów inżynierii morskiej, realizowanych dla największych na świecie klientów przemysłu stoczniowego, stanowiącego dziś obszar wysokiej technologii.
Z uwagi na coraz większe nasycenie współczesnych statków innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie nowych, niskoemisyjnych napędów, systemów redukujących szkodliwe emisje, czy zwiększających bezpieczeństwo załóg i żeglugi, w przemyśle tym rośnie rola wiedzy i kompetencji, które stają się kluczowym czynnikiem konkurencyjności firm.
Potrzebne są nie tylko „twarde” umiejętności w dziedzinie techniki, produkcji, czy finansów, ale w coraz większym stopniu, także te „miękkie”, dotyczące ekonomii i zarządzania (organizacją, ludźmi, projektami), a także komunikacji i PR.
Aby sprostać współczesnym wyzwaniom rynkowym, nowoczesne firmy, takie jak te, działające w grupie Remontowa Holding, potrzebują coraz więcej świetnie wykształconych i dobrze zmotywowanych kadr, ludzi ciekawych świata, o wysokim potencjale i otwartych umysłach.
Z kolei uczelnie, aby dobrze odpowiedzieć na zapotrzebowanie pracodawców i takich kandydatów wykształcić, potrzebują bliskiej współpracy z najlepszymi firmami, tworzącymi najbardziej zaawansowane, innowacyjne produkty i rozwiązania, które są poszukiwanie i kupowane na światowym rynku.
Dziś biznes i nauka potrzebują siebie nawzajem bardziej, niż kiedykolwiek dotąd…
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Bałtyckiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?