Poznaj liderów plebiscytu!

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Do 18 lipca można zgłaszać kandydatów w plebiscycie „Hipokrates Pomorza 2016”

Za nami pierwszy tydzień powiatowego etapu głosowania w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” „Hipokrates Pomorza 2016”. Nasi czytelnicy oddając głosy na swoich faworytów mogą w ten sposób wyrazić uznanie dla lekarza, stomatologa, pielęgniarki lub położnej, sympatycznego aptekarza albo na najbardziej przyjazną pacjentom placówkę służby zdrowia - przychodnię lub gabinet lekarski.

W powiecie kościerskim w kategorii Lekarz Rodzinny Roku w dniu zamknięcia tego numeru „Gryfa Kościerskiego” najwięcej głosów otrzymał Witold Ostrowski, NZOZ Przychodnia w Kościerzynie.

W kategorii Pediatra Roku na pierwszym miejscu była Aleksandra Grocholska ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Tymczasem Tomasz Banaszak z Indywidualnej Praktyki Stomatologicznej Kavdent w Kościerzynie otrzymał najwięcej głosów w kategorii Stomatolog Roku. Wśród pielęgniarek i położnych na pozycję lidera wysunęła się Katarzyna Skwierawska z Ambulatoryjnego Oddziału Chemioterapii w Kościerzynie. Na drugim miejscu znajdowała się Marzena Szczepańska ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, a na trzecim Jolanta Grodzka, również ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

- W zawodzie pracuję już od dwudziestu lat - mówi Katarzyna Skwierawska. - Trudnych chwil nie brakuje, ale możliwość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi rekompensuje wszystkie trudności.

Sprawdź aktualne wyniki plebiscytu

Najwięcej głosów w kategorii Farmaceuta Roku zdobyła Teresa Mollin. Natomiast w kat. Najlepsza Placówka Medyczna Roku na pierwszy miejscu znajdował się Gabinet Neurologiczny - lek. med. Joanny Krupy-Olchawa w Kościerzynie.

Warto dodać, że do poniedziałku 18 lipca nasi czytelnicy mogą jeszcze zgłaszać kandydatów do plebiscytu. Można tego dokonać za pośrednictwem formularza, który znajduje się w artykule dotyczącym „Hipokratesa Pomorza 2016” na stronie internetowej dziennikbaltycki.pl. Tam też można śledzić aktualne wyniki głosowania oraz na str. www.gryfkoscierski.pl

Pierwszy etap głosowania zakończy się w piątek, 29 lipca, a zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu, zachowując zdobyte głosy awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 12 sierpnia. Uroczyste zakończenie plebiscytu, wręczenie statuetek, dyplomów i nagród odbędzie się pod koniec sierpnia podczas uroczystej gali plebiscytu w Gdańsku. Do „Dziennika Bałtyckiego” zostanie dołączony specjalny dodatek, na łamach którego przedstawimy wszystkich laureatów.

Zwycięzcy wojewódzkiego finału w kategoriach Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Ortopeda Roku, Okulista Roku, Kardiolog Roku (te kategorie rozgrywane są tylko w wojewódzkim etapie) oraz Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku, podczas uroczystej gali otrzymają statuetki i imiennie sygnowane wieczne pióra. Pielęgniarki i Położne Roku oraz Farmaceuci Roku także zdobędą statuetkę oraz tablet. Na laureatów pierwszych trzech miejsc w wojewódzkim finale w wymieniych

Rozmowa

Aleksandra Grocholska, lekarz pediatra w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Co zdecydowało o wyborze takiej właśnie specjalizacji?
Tak naprawdę zdecydowały o tym trochę doświadczenia rodzinne. Moja mama jest również pediatrą. Przez wiele lat miałam okazję przyglądać się jej pracy, obserwować ją i to z pewnością zdecydowało, że sama wybrałam taką specjalizację. Myślę, że można powiedzieć, iż zamiłowanie do tego zawodu wyssałam z mlekiem matki.

Lekarz - pediatra to wyjątkowy zawód. Przede wszystkim ze względu na dość specyficzną grupę pacjentów. Co jest najtrudniejsze w Pani pracy?
Szczerze mówiąc to najtrudniejszy jest często brak możliwości porozmawiania z moim pacjentem i uzyskania od niego informacji, na temat różnych dolegliwości.

A co sprawia, że praca przynosi Pani radość?
Przede wszystkim satysfakcja z wyników leczenia i wdzięczność moich małych pacjentów, która jest tak szczera i spontaniczna, że chwyta za serce.

Dzieci wymagają szczególnego podejścia. Czy ma Pani swój sposób na rozmowę z nimi?
To samo przychodzi w danej chwili. Z dziećmi przede wszystkim trzeba rozmawiać spokojnie i cierpliwie.

Jakie są Pani zainteresowania poza pracą.
Trudno znaleźć na nie czas, ale zawsze chętnie podróżuję. Lubię wycieczki górskie, czy też odwiedzać Bałkany.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie