Potrącenie pieszych w Bytowie. Samochód uderzył dwie 16-latki na przejściu dla pieszych

Maria Sowisło
Maria Sowisło
fot. z arch. KPP w Bytowie
Do potrącenia dwóch pieszych doszło we wtorek (28.01.2020) wieczorem w Bytowie na paach na ul. Kochanowskiego.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszych na przejściu. Do zdarzenia doszło na ulicy Kochanowskiego w Bytowie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Potrącenie 16-latek w Bytowie, 28.01.2020

- Jak się okazało na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącone zostały dwie 16-latki. Obie zostały przewiezione do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwa. Wstępne ustalenia pracujących na miejscu policjantów wskazują, że 29-letnia kierująca chryslerem jadąc w kierunku ul. Prostej, nie zachowała szczególnej ostrożności i potrąciła dwie znajdujące się na przejściu 16-latki – relacjonuje oficer prasowy bytowskich policjantów Michał Gawroński.

- To już drugie podobne zdarzenie w niedługim czasie. Przypominamy, że do podobnej sytuacji doszło 24 stycznia w Miastku. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał szkic z pomiarami oraz dokumentację fotograficzną. Samochód, którym kierowała 29-letnia mieszkanka gminy Bytów został zabezpieczony do szczegółowych oględzin. Kierująca chryslerem była trzeźwa, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Śledczy wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia.

Potrącenie 16-latek w Bytowie, 28.01.2020

O tej porze roku szybko zapada zmrok, często pada deszcz, co w znaczny sposób ogranicza widoczność. Przypominamy kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Pomimo że nie ma takiego obowiązku, zachęcamy pieszych do noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym. To bardzo poprawia ich widoczność, a tym samym zwiększa ich bezpieczeństwo, a kierowcy widząc takiego pieszego mają więcej czasu na reakcję np. podjęcie gwałtownego hamowania – wylicza Gawroński.

Jesteś świadkiem wypadku? Daj nam znać! Poinformujemy innych o utrudnieniach. Czekamy na informacje, zdjęcia i wideo!

Nowe ustalenia w sprawie wypadku na A1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie