reklama

"Poprawmy komunikację" : Jakie zmiany wprowadzi ZTM Gdańsk?

Paweł Rydzyński
Układ linii obslugujących Górny Taras na razie nie zmieni się<br>
Układ linii obslugujących Górny Taras na razie nie zmieni się G. Mehring
ZTM Gdańsk uwzględni następujące propozycje:

* Opracuje zmianę szaty graficznej gablot przystankowych (bardziej czytelne i przejrzyste informacje). Termin realizacji - początek 2010 r. ZDiZ Gdańsk prowadzi w tej chwili montaż Systemu Informacji Miejskiej, czyli nowych tablic z nazwami przystanków.

* Przygotowuje tzw. "koraliki", czyli tablice z nazwami przystanków w pojazdach.

* Złoży wnioski do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o wytyczenie przystanku koło UG (przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z Bażyńskiego, koło McDonalds') dla linii 199 oraz przystanku "Danusi" dla linii 124 oraz przekaże do gminy Pruszcz Gd. wyznaczenie dla linii 212 przystanku w Wiślince.

* Wraz z wejściem w życie, 13 grudnia, nowego rozkładu SKM, skoordynuje wszystkie nocne autobusy z SKM-kami.

* W grudniu wzmocni linię 174 na odcinku Chełm - Fasion House w Szadółkach.

* Przygotuje plan pętli we Wrzeszczu, żeby pasażer wychodzący z dworca wiedział, z którego przystanku odjeżdża "jego" autobus.

* Wywiesi wielojęzyczną informację na pętli przy lotnisku.

* Wystąpi do ZDiZ o wprowadzenie zakazu wjazdu samochodów na pas tramwajowy w al. Hallera pomiędzy Operą i ul. Kliniczną.

* Skieruje wszystkie kursy linii N3 do lotniska.

* Będzie czynić starania o uruchomienie linii pospiesznej lotnisko - centrum. Prawdopodobnie taka linia zostałaby stworzona z części kursów obecnej linii 210.

* Zsynchronizuje rozkłady linii 112 i 512 na Wyspie Sobieszewskiej.

* Od grudnia linia 256 będzie się zatrzymywać dodatkowo na przystanku przy Os. Świętokrzyskim (od niedawna zatrzymuje się już tam linia 255).

* ZTM zgadza się z postulatem likwidacji świateł dla tramwajów na przejściach wzdłuż al. Zwycięstwa, ale "najważniejsze jest bezpieczeństwo". Wniosek o realizajcę tego pomysłu rozpatrzy jednak Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego RadyMiasta.

* Linie 127 i 227 nie pojadą przez Kilińskiego (pominięte zostałoby osiedle "Rozstaje"), a linia 199 nie zostanie skierowana na ul. Chłopską (ZTM tłumaczy, że najwięcej pasażerów wsiada do autobusów 199 na ul. Dąbroszczaków).

* Nie ma uzasadnienia dla tworzenia linii autobusowej z Wrzeszcza do Nowego Portu. ZTM nie ma też w planie wydłużania pruszczańskiej linii 207 do Wrzeszcza czy skierowaniu linii 166 przez ul. Toruńską - w tym przypadku tłumaczy się ryzykiem stania autobusów w korkach. Smakiem muszą obejść się sopocianie - nie ma planów wydłużenia linii 122 (kursującej do Wrzeszcza), nie usłyszeliśmy także o planach stworzenia linii z Sopotu do lotniska. a Wydłużenia linii i dodatkowe kursy wiążą się, niestety, ze wzrostem kosztów, a budżet miasta nie jest z gumy. Pozostaje jedynie opcja optymalizacji sieci pod kątek aktualnych potrzeb. Dokładając kursy na jednej linii trzeba skasować kursy na innej - tłumaczy Sebastian Zomkowski, wicedyrektor ZTM.

* Jeśli chodzi o małe zmiany, czyli na przykład o zmiany lokalizacji przystanków (oprócz tych wymienionych) czy minimalne rotacje w rozkładach, to ZTM przyjął zasadę, że zbiera propozycje dla danej linii i gdy nazbiera ich odpowiednio dużo, dokonuje korekt. Wszystko po to, żeby uniknąć między innymi zbyt częstego drukowania rozkładów.

* Plany na przyszłość to między innymi budowa nowej pętli autobusowej na Placu Zebrań Ludowych (termin - najprawdopodobniej 2011 r.), co powinno rozwiązać problem korków na Wałach Piastowskich, oraz budowa linii tramwajowej wzdłuż ul. Nowa Wałowa.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie