Pomorze. Kontrole policyjne na A1. Powrót z wakacji z mandatem

Przemysław Zieliński
Archiwum PP
Blisko 80 mandatów karnych wystawili policjanci kierowcom nieprzestrzegającym przepisów ruchu drogowego na autostradzie A1. To efekt kampanii "Powrót z wakacji z AmberOne Autostradą A1".

"Bursztynowa" była kontrolowana w ciągu ostatniego tygodnia częściej niż zwykle przez funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego powiatowych komend policji zlokalizowanych wzdłuż autostrady oraz przez jej koncesjonariusza. - Służby utrzymania autostrady podczas akcji rozdawały ulotki w punktach poboru opłat dla tych kierowców, których średni czas przejazdu przekraczał ustalony poziom prędkości - wyjaśnia Anna Kordecka z Gdańsk Transport Company SA.

Na drogę wyjechały też patrole z wideorejestratorami wskazującymi znaczne przekroczenia prędkości. Rekordzista miał na liczniku 207 km na godz., za co dostał mandat w wysokości 500 zł. W sumie wystawiono ich 79.

Kierowców karano najczęściej za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ale także za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez wykonywanie niebezpiecznych manewrów, brak dokumentów oraz usterki techniczne pojazdów i brak aktualnych badań technicznych. Ten ostatni aspekt sprawdzano na bramkach zjazdowych w Rusocinie (gm. Pruszcz Gdański). Skontrolowano 157 pojazdów, w wyniku czego wystawiono 12 mandatów i zatrzymano 3 dowody rejestracyjne.

Ze statystyk wynika, że najczęściej przekraczali prędkość mężczyźni - stanowili 90 proc. zatrzymanych do kontroli kierowców. Ponad połowa (53 proc.) podróżowała z rodzinami.

- Planujemy cyklicznie powtarzać podobne kampanie - zapewnia Anna Kordecka. - Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej akcji służb na autostradzie będzie mniej wypadków.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Markos

Jak się ma Yanosika to na pewno bez mandatu.

R
Rumcajs

Najłatwiej ustawic się z radarkiem. Robią to zwykle na odcinkach, gdzie są pewni łupu - są to zwykle miejsca o relatywnie znikomym znaczeniu dla bezpieczeństwa. Czy ktos widział polowanie na kierowców z komórkami w srodku miast? obserwacje przejsć dla pieszych (o pieszych też tu chodzi)? poprawnosć jazdy w centrach (zajeżdżanie pasa itp.)? kontrolę ruchu rowerów? Nie. Bo ty wymaga wysiłku.

k
kierowca

Tylko nikt nie pisze o ustawionych znakach ograniczenia do 110km/h. Jest takich miejsc chyba z 5 na odcinaku od Rusocina do Nowych Marz. Z jakiego powodu, nie wiem...I pewnie tam polują na kierowców

Dodaj ogłoszenie