Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wśród liderów nowych inwestycji i miejsc pracy

Kazimierz Netka
Gdański Park Naukowo-Technologiczny, należący do PSSE, jest ośrodkiem  rozwoju innowacyjnych produktów i usług
Gdański Park Naukowo-Technologiczny, należący do PSSE, jest ośrodkiem rozwoju innowacyjnych produktów i usług Przemek Świderski/Archiwum
W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od początku 2013 roku wydano łącznie 23 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej - o 11 więcej niż w roku ubiegłym. W ramach tych zezwoleń inwestorzy utworzą 630 i utrzymają ponad 2400 miejsc pracy oraz zainwestują ponad 1 mld zł. Daje to PSSE drugie miejsce w kraju pod względem deklarowanych nakładów finansowych, po strefie katowickiej.

We wtorek czterem firmom wręczono zezwolenia na działalność w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Otrzymali je, z rąk prezes Teresy Kamińskiej oraz wiceprezesa PSSE Józefa Adama Beli, szefowie firm: Garos Polska, Kreis Pack, Tapflo, Ekoinbud. Wręczeniem kolejnych zezwoleń na działalność biznesową w PSSE zainaugurowano wczoraj cykl konferencji poświęconych upowszechnianiu wiedzy na temat tych stref.

- Konferencją "Mały biznes, duże korzyści" inaugurujemy cykl spotkań pod tytułem "Dbamy o dobrą markę polskiej gospodarki" - mówiła, witając gości, Teresa Kamińska, prezes zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Strefy specjalne są nie tylko dla firm wielkich i zagranicznych. Potęga gospodarcza Polski to małe i średnie przedsiębiorstwa.

- Najbliższe lata, do 2020 roku, przyniosą wiele zmian w finansowaniu biznesu - poinformował Jerzy Majchrzak, dyrektor z Ministerstwa Gospodarki. Przede wszystkim mniej będzie dotacji, a więcej instrumentów zwrotnego finansowania. Zmienią się też relacje nauka - biznes.

PSSE jest bardzo dobrym miejscem, nawet dla początkujących firm, do ekspansji w świat. Jednym z przykładów może być oferta "Podwodne wakacje", a chodzi o budowę podwodnego hotelu, powstałego w wyniku współpracy firm z Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego z Politechniką Gdańską.

- W przyszłym roku prototyp tego podwodnego hotelu stanie w Gdyni, a w przyszłości gotowy obiekt na Malediwach - poinformował Marcin Żukowski, wicedyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obecnie 22 podstrefy, o łącznym obszarze 1380,62 ha, z czego 486,18 ha w województwie pomorskim, 664,16 ha w kujawsko-pomorskim, 208,4 ha w zachodniopomorskim oraz 21,89 ha w wielkopolskim.
[email protected]

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki