Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polsko-amerykańska kardioklinika w Gdańsku

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
sxc.hu
Grupa American Heart of Poland kupiła 80 proc. udziałów w spółce Swissmed Vascular. 20 proc. nadal pozostanie w rękach dotychczasowego właściciela. Tym razem planowany od kilku lat "desant" grupy w Trójmieście wreszcie się udał.

Polsko-Amerykańskie Kliniki są obecne na Pomorzu, prowadzą Centrum Kardiologiczno-Angiologiczne w Sztumie.

- Grupa American Heart of Poland wraz z finalizacją transakcji prowadzić będzie w Szpitalu Swissmed ten sam rodzaj działalności, czyli świadczyć usługi z dziedziny kardiologii, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej - czytamy w informacji nadesłanej z Biura Prasowego PAKS/AHP. - Swissmed Vascular, dzięki prowadzeniu działalności zbliżonej do naszej, był dla nas najlepszym partnerem pozwalającym na dalszy rozwój. Chcemy bowiem sukcesywnie zwiększać dostęp statystycznego Kowalskiego do wysokospecjalistycznych usług z zakresu leczenia całego układu sercowo-naczyniowego w jednym miejscu. W związku z tym nadal będą funkcjonować w ramach kontraktu z NFZ oddziały kardiologii, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej, oddział intensywnej terapii, izba przyjęć oraz poradnia kardiologiczna.

American Heart of Poland planuje też rozszerzenie swoich usług w przyszłości, m. in. o poradnię chorób naczyniowych. Ma to być odpowiedź na dane świadczące o tym, że w Polsce coraz większym problemem są choroby naczyniowe (podobno każdego roku wykonuje się w naszym kraju 9 tys. amputacji kończyn dolnych z powodu miażdżycy zarostowej tętnic). Pozwoli to zwiększyć dostęp pacjentów do diagnostyki i konsultacji dla pacjentów z Pomorza.

- Nasza spółka powstała w 2000 roku, z inicjatywy polskich i amerykańskich kardiologów, którzy mieli wizję wprowadzenia nowoczesnych technologii do miast zlokalizowanych w oddaleniu od dużych ośrodków klinicznych - wspomina Katarzyna Adamek, prezes zarządu American Heart of Poland, która jest założycielem Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. - Miało to kluczowe znaczenie dla poprawienia dostępu do leczenia pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi i zmniejszenia śmiertelności chorych na zawał, w przypadku których tak bardzo liczy się czas.

Pierwszy ośrodek PAKS - kardiologii inwazyjnej powstał w Ustroniu, na bazie pomieszczeń dzierżawionych od uzdrowiska. Obecnie spółka American Heart of Poland ma 14 oddziałów, rozwija też grupę kapitałową liczącą 26 ośrodków, głównie w południowo-środkowej Polsce. Od 14 lat spółka utrzymuje 9-procentową rentowność, pozwalającą na dalszy rozwój działalności.

[email protected]

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki