Polska Liga Hokeja. MH Automatyka Gdańsk wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec

AW
MH Automatyka pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:2.
MH Automatyka pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:2. Piotr Hukało
Hokeiści gdańskiej Automatyki pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:2 (3:1, 0:1, 0:0).

Hokeiści Automatyki w dwóch ostatnich spotkaniach mierzyli z dwiema najlepszymi drużynami w tabeli. Najpierw sensacyjnie ograli lidera, GKS Katowice 4:2, by następnie ulec znajdującemu się na drugim miejscu GKS-owi Tychy 2:6. Tym razem przyszedł czas na zmierzenie się z ekipą z dolnych rejonów stawki, czyli z Zagłębiem Sosnowiec.

Gdańszczanie źle weszli w mecz. Już w drugiej minucie pierwszej tercji Damian Słaboń wykorzystał grę w przewadze Zagłębia i pokonał bramkarza grającej na własnej tafli Automatyki. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Grający w trzeciej formacji Szymon Marzec już trzy minuty później wyrównał stan rywalizacji. Minutę później Petr Polodna wykorzystał kapitalne podanie przed bramkę Josefa Vitka. Po 7 minutach gry tablica wyników pokazywała 2:1 dla Automatyki. W połowie pierwszej tercji Władisław Jełakow wjechał między czterech obrońców Zagłębia i podwyższył prowadzenie na 3:1.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej tercji Zagłębie zmniejszyło straty. Tomas Kania znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Automatyki, Evanem Cowleyem i trafił do bramki. Niestety Kania nie dokończył meczu, ponieważ kilka minut później doznał poważnej kontuzji. Czeski hokeista na noszach opuścił taflę, a następnie został przetransportowany do szpitala. Pierwsze diagnozy mówią u urazie kręgosłupa.

Do końca meczu Automatyka nie dała wyrwać sobie zwycięstwa i tym samym 13 zwycięstwo w sezonie stało się faktem. Kolejne spotkanie gdańscy hokeiści rozegrają w poniedziałek, 14 stycznia. W Toruniu zmierzą się oni z miejscowym KH Energa Toruń.

MH Automatyka Gdańsk 3:2 Zagłębie Sosnowiec (3:1, 0:1, 0:0)
Bramki: 0:1 Damian Słaboń (w przewadze), 1:1 Szymon Marzec, 2:1 Petr Polodna, 3:1 Władisław Jełakow, 3:2 Tomáš Káňa

MH Automatyka: Cowley - Cunik, Malý; Steber, Polodna, Vítek - Tieslukiewicz, Krasowskij; Jełakow, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann; Danieluk, Pesta, Marzec - Leśniak, Dolny; Smal, Rompkowski, Samusienka.

Zagłębie: Radziszewski - Turoň, Horzelski; Stoklasa, Słaboń, Bucenko - Akimoto, Podsiadło; Luka, Káňa, T. Kozłowski - Charousek, Działo; A. Jaskólski, Rutkowski, Bernacki - Gniewek, Znosko; Stojek, Sikora, Jarosz.

"To piep*** psychopata i kłamca!" Była kochanka Cristiano Ronaldo twierdzi, że ma dowody, które mogą go skompromitować