Polpharma Starogard Gdański ograła BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

KM
Tomasz Bolt/Polska Press
Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wygrali 68:65 ze Stalą Ostrów Wielkopolski w wyjazdowym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki.

Kociewiacy po zwycięstwo sięgnęli w swoim stylu, czyli po sporej nerwówce i pogoni za wynikiem. W pierwszej połowie to gospodarze, czyli Stal, sprawiali lepsze wrażenie i do przerwy prowadzili 30:22. Jeszcze w trzeciej kwarcie mieli 12 punktów przewagi, ale Polpharma w pięknym stylu odrobiła straty i wygrała to spotkanie.

"Kociewskie Diabły" w końcówce grały bardzo mądrze i, przede wszystkim, skutecznie. W kluczowych momentach ich grę ciągnął Martynas Sajus, który rozegrał kapitalne zawody, do 14 punktów dorzucając 11 zbiórek. Polpharma sporo zawdzięcza także kapitanowi, Marcinowi Fliegerowi, który zdobył 17 punktów.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 65:68 (14:15, 16:7, 15:22, 20:24)

BM Slam Stal: Christo Nikołow 17, Aaron Johnson 10, Adam Kaczmarzyk 8, Tomasz Ochońko 8, Kamil Chanas 6, Porter Troupe 4, Łukasz Majewski 4, Szymon Szewczyk 4, Marvin Jefferson 2, Władysław Koreniuk 2.

Polpharma: Marcin Flieger 17, Martynas Sajus 14 (11 zb), Michael Hicks 11, Anthony Miles 9, Łukasz Diduszko 7, Martynas Paliukenas 5, Uros Mirković 5, Thomas Davis 0, Jakub Schenk 0, Karol Michałek 0, Szymon Długosz 0.