Polpharma przegrała w Koszalinie

Ewa Macholla
Polpharma źle zaczęła mecz w Koszalinie, w efekcie czego musiała gonić przez resztę spotkania. Sił jednak wystarczyło jedynie do trzeciej kwarty, gdy przewaga AZS stopniała tylko do 3 punktów. Niestety, w ostatniej odsłonie goście kompletnie się pogubili i przegrali 64:86.

Drużyna Wojciecha Kamińskiego do Koszalina pojechała bez swojego najlepszego zawodnika - Bena McCauleya. Jego nieobecność nie była początkowo widoczna. Świetnie w ekipie gości radził sobie Łukasz Majewski, który zdobył 25 pkt, dokładając 7 zbiórek. Niestety, trochę w cieniu kolegów grał Jawan Carter, którego punktów wyraźnie brakowało. Dramat Polpharmy zaczął się w czwartej kwarcie, którą przegrała aż 9:22. Z kolei gospodarze zaczęli trafiać praktycznie z każdej pozycji. Aż pięciu graczy AZS zanotowało w tym meczu dwucyfrową zdobycz punktową, podczas gdy u gości zaledwie dwóch.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard 86:64 (24:14, 20:22, 20:19, 22:9)

AZS: Robinson 16, Harris 14, Skibniewski 12 (2), Leończyk 11, Wiśniewski 11 (1), Wołoszyn 9 (2), Henry 6 (1), Kuebler 4, Mielczarek 3 (1)

Polpharma: Majewski 25 (3), Mirković 11, Białek 9 (1), Carter 6, Radwański 5 (1), Nowakowski 4, Szymkiewicz 2, Lichodzijewski 2