Politechnika Gdańska. Rekrutacja na studia II stopnia. Nowy...

  Politechnika Gdańska. Rekrutacja na studia II stopnia. Nowy kierunek i ponad 3 tysiące miejsc

  (KGK)

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Politechnika Gdańska. Rekrutacja na studia II stopnia. Nowy kierunek i ponad 3 tysiące miejsc

  ©Karolina Misztal

  Do 8 i 11 lutego potrwa rekrutacja na studia na Politechnice Gdańskiej. Uczelnia przygotowała ponad 3 tys. miejsc na 37 kierunkach w trybie stacjonarnym i 3 w trybie niestacjonarnym.
  Politechnika Gdańska. Rekrutacja na studia II stopnia. Nowy kierunek i ponad 3 tysiące miejsc

  ©Karolina Misztal

  Rekrutacja dotyczy studiów II stopnia. W ofercie jest ok. 40 kierunków, w tym 12 w języku angielskim.

  Wśród propozycji jest nowość - Inżynieria morska i brzegowa.

  Nowy kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie bardzo intensywnie rozwijającej się gospodarki morskiej i niedobór na rynku pracy specjalistów wykształconych w tej dziedzinie. Jest także kolejną alternatywą dla absolwentów politechniki studiów pierwszego stopnia. Studenci zostaną wyposażeni w wiedzę m.in. z zakresu projektowania i budowy obiektów hydrotechnicznych.

  – Studia na nowym kierunku są propozycją dla ludzi przedsiębiorczych, odważnych i otwartych na trudne wyzwania w działalności inżynierskiej powiązanej z morzem i wodami śródlądowymi - przyznają dr hab. inż. Janusz Kozak, prof. nadzw. PG, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG.

  - Nabycie wiedzy i umiejętności w ramach programu kształcenia na nowym kierunku pozwoli rozwiązywać niełatwe, złożone problemy dotyczące projektowania, wykonawstwa oraz monitorowania konstrukcji hydrotechnicznych śródlądowych, brzegowych i morskich. Po zdobyciu doświadczenia absolwenci będą kierować i nadzorować duże inwestycje hydrotechniczne w kraju i na kontraktach zagranicznych. Kształceni na nowym kierunku studenci będą kontynuatorami licznych pokoleń,  wybitnych inżynierów hydrotechników wykształconych na Politechnice Gdańskiej, którzy projektowali, odbudowywali i rozbudowywali nasze porty, stocznie oraz zapory, jazy i inne obiekty hydrotechniczne – podsumowują dziekani.

  Partnerem kierunku Inżynieria morska i brzegowa została Korporacja Budowlana DORACO z Gdańska, która specjalizuje się w budownictwie hydrotechnicznym.


  Terminy i wyniki rekrutacji


  W przypadku kierunku architektura rejestracja jest możliwa tylko do 8 lutego. Kandydaci na pozostałe kierunki mają czas na rejestrację w internetowym systemie do 11 lutego.

  Wyniki postępowania rekrutacyjnego zostaną opublikowane na kontach rekrutacyjnych kandydatów 18 lutego.

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pg.edu.pl/rekrutacja

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRACAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa

  Pracuś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Praca praca praca! To nie kierunek a praca daje młodym szansę. Nie lepiej jakieś praktyczne studia? Ja studiuję bezpieczeństwo publiczne na wsb i jest spoko.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nieprzekonany

  Mati (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  3k miejsc i gówno-praca. Studiowałem i przeniosłem się na wyższa szkole bezpieczeństwa bo przynajmniej mi porządne praktyki załatwili i robotę bede miał. Nie wymyślanie...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo