Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polisa inwestycyjna – co powinieneś o niej wiedzieć?

materiał partnera

Banki, Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a także programy partnerskie coraz częściej otwierają przed nami, Polakami, duże możliwości inwestycyjne. Skończyły się bowiem czasy, w których zamiast pomnażać swój kapitał, chowaliśmy go w skarpecie czy na kiepsko oprocentowanych kontach. Obecnie po wielu godzinach nauki ekonomii, oglądaniu programów związanych z finansami, myślimy przyszłościowo, i nawet z małym początkowym kapitałem wiemy, że przed nami jest wiele możliwości!

Policy inwestycyjne to jeden z wielu pomysłów, którym możemy zaufać. Jednakże – jak w przypadku podpisywania umowy telekomunikacyjnej, kredytowej czy z nowym dostawcą prądu, najważniejsze to zapoznanie się z umową i dobór właściwego miejsca, które zagwarantuje nam zysk, zamiast zwykłego przechowywania pieniędzy.

Na co zwracać uwagę przy umowach na polisy inwestycyjne?

Nie każdy posiada wiedzę ekonomiczną czy prawniczą, aby samodzielnie określić czy dana umowa jest korzystna czy nie. Jednakże są pewne zapisy, które powinny odpalić lampkę ostrzegawczą i sprawić, że z wątpliwościami pójdziemy do doradcy, który proponuje nam takie rozwiązanie bądź do biegłego w temacie prawnika. Nawet osoby współpracujące z różnymi kancelariami każą być czujnym szczególne wtedy, gdy…

_„Bardzo łatwo jest podpisać niekorzystną umowę na polisę inwestycyjną. Lampka ostrzegawcza powinna się zapalać szczególnie wtedy, gdy konsultanci bywają nachalni, chaotyczni i szybko chcą dokonać wszelkich formalności. To jest znak, że chcą coś zataić, ukryć, aby klient nie doczytał wszystkich podpunktów. Na pytania odpowiadają zdawkowo lub mówią, że to i tak nas nie będzie dotyczyć. Błąd! Wszystko co związane z umową i zapisami, nas dotyczy. Jest też jeden ważny zapis, któremu trzeba się przyjrzeć. Opłata likwidacyjna, jej wielkość, kiedy można rozwiązać umowę. Najbezpieczniej, jeżeli można to zrobić w każdej chwili, a opłaty nie ma, lub jest minimalna. Są niestety praktyki, które zabierają cały „zarobiony” pieniądz. Tym samym, nawet po wielu latach otrzymujemy tylko to, co włożyliśmy w polisę. To są nieuczciwe praktyki, od których powinno się trzymać jak najdalej.” _– przestrzega prawnik, który zajmuje się pozwami zbiorowymi przeciwko takim praktykom w Kancelarii INVIVTUS.

Jasne warunki i elastyczność

Kancelaria Prawna INVICTUS sugeruje również, aby zwrócić uwagę czego dotyczy dana polisa inwestycyjna. Przez ostatnie lata doradcy w bankach czy instytucjach ubezpieczeniowych proponują takie rozwiązania niemal każdemu – bo otrzymują z tego dobre pieniądze. Tym samym polecają to, co im przyniesie najlepszy zysk. A my? Nabici niczym w butelkę, podpisujemy umowę na polisę na życie, dożycia czy polisolokaty, które wiążą się też z ryzykiem. Dlatego też, na spokojnie warto przeanalizować różne oferty, skonsultować z niezależnymi doradcami, aby pieniądze zainwestować mądrze! Bo w finansach nie warto ufać przypadkowi i „szczęściu”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki