Policję zainteresował stojący na poboczu samochód. 69-letni...

  Policję zainteresował stojący na poboczu samochód. 69-letni mężczyzna przeżył dzięki pomocy policjantów

  Joanna Surażyńska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Policję zainteresował stojący na poboczu samochód. 69-letni mężczyzna przeżył dzięki pomocy policjantów
  Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uratowali życie 69-letniemu mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego. Mundurowi w trakcie patrolu drogi krajowej nr 20 zauważyli stojący na poboczu samochód marki renault, którego kierowca nie dawał oznak życia. Podjechali do niego, udzielili mu pomocy i wezwali pogotowie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
  Policję zainteresował stojący na poboczu samochód. 69-letni mężczyzna przeżył dzięki pomocy policjantów
  Policjanci wydziału Ruchu Drogowego mł.asp. Dawid Stenka i sież.sztab. Krzysztof Gierszewski w trakcie patrolu drogi krajowej nr 20, pomiędzy miejscowościami Łubiana i Korne, zauważyli na poboczu samochód marki
  renault, którego kierowca nie dawał oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać; podjechali radiowozem i gdy podeszli do mężczyzny okazało się, że ten ma bełkotliwą mowę i źle się czuje.


  - Niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, w międzyczasie wzywając karetkę pogotowia - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. - Zanim przyjechało pogotowie stróże prawa opiekowali się 69-latkiem. Mężczyzna uskarżał się na ogromny ból w klatce piersiowej. Do przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze zadbali również o jego bezpieczeństwo.

  Mężczyzna, mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, trafił pod opiekę lekarzy. Ustalono, że miał migotanie przedsionków oraz doznał udaru. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji mundurowych mężczyzna żyje i nie zagraża
  mu już żadne niebezpieczeństwo.

  - Policjanci niejednokrotnie udzielają różnym osobom pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone - mówi Piotr Kwidziński. - Zawsze wtedy dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. Liczy się wówczas szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. W takich sytuacjach każde działania mundurowych muszą być bardzo dobrze przemyślane, pomimo presji szybko upływającego czasu.

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY