Policjanci mają być twardzi i elastyczni zarazem

  Policjanci mają być twardzi i elastyczni zarazem

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sześciu policjantów z gdańskiego oddziału prewencji przyjechało do Prabut. Przed nimi nie lada wyzwanie, muszą nie tylko zaprowadzić porządek w tym mieście, ale także sprawić, by mieszkańcy odzyskali zaufanie do funkcjonariuszy.
  Odsiecz z Gdańska to odpowiedź komendy wojewódzkiej na nagłośnioną przez "Polskę Dziennik Bałtycki" aferę, w której główną rolę odegrali źli funkcjonariusze wywożący pijanych mieszkańców do lasu.

  Młodzi policjanci pierwsze patrole mają już za sobą. Odbyli je w miniony weekend.
  - Naszym zadaniem jest zadbanie o ład i bezpieczeństwo w mieście oraz o to, by społeczeństwo odzyskało szacunek do munduru - mówi sierż.
  Krystian Spica, dowódca przybyłych policjantów z Gdańska. - Znam specyfikę Prabut, bo kilka lat temu odbywałem służbę w jednostce w Kwidzynie i bywało, że wysyłano mnie na interwencje właśnie do tej miejscowości.

  Gdańscy policjanci będą pracować w komisariacie w Prabutach do 5 grudnia. Pieniądze na ich przyjazd, ok. 15 tys. zł, przekazał starosta Jerzy Godzik, a zakwaterowanie zagwarantował im burmistrz Prabut Bogdan Pawłowski.

  - Policjanci mają być twardzi i elastyczni zarazem. Mają reagować nawet na rzucanie niedopałków od papierosa. Przy czym nie chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi ukarać. W wielu przypadkach zapewne wystarczą pouczenia - poinformował mł. insp. Józef Kowalik, komendant powiatowy w Kwidzynie.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo