Pociągiem do Odessy

  Pociągiem do Odessy

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Więcej bezpośrednich połączeń w góry i bezpośredni wagon do Odessy. Takie zmiany znajdą pasażerowie w nowym rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity, który wchodzi w życie 14 grudnia.
  "Trzon" oferty pozostanie niezmieniony - z Trójmiasta w kierunku Warszawy pociągi PKP IC będą kursować co godzinę w szczycie i co dwie poza nim, większość składów będzie się zatrzymywać w Tczewie i Malborku.

  Jako ostatni z Gdyni, podobnie jak teraz, wyruszać będzie pociąg Tanich Linii Kolejowych "Monciak-Krupówki". W tej chwili kursuje on do Zakopanego, przez Warszawę, Częstochowę, Katowice i Kraków. W nowym rozkładzie będzie prowadzić też wagony do Bielska-Białej i Wisły, dzielenie składu nastąpi w Katowicach.

  Do Katowic i Bielska będzie można też z Trójmiasta dojechać ekspresem "Klimczok", który w tej chwili kursuje tylko w weekendy, a od grudnia będzie jeździć codziennie. Z Gdyni Gł. odjeżdżać będzie ok. godz. 10 (w tej chwili dwie godziny wcześniej), z Bielska wyruszy o 7.55.

  Nowością będzie weekendowy bezpośredni ekspres "Tetmajer" z Gdyni do Zakopanego. Wyruszać będzie w soboty o godz. 6.55, a wracać w niedziele o 12.01. "Tetmajer" nie będzie jechać drogą okrężną przez Katowice, dlatego dotarcie pod Giewont zajmie mu 12 godzin, 3,5 godz. szybciej od wspomnianego pociągu TLK "Monciak-Krupówki".

  Przez cały rok będzie kursować pociąg TLK "Pobrzeże" Warszawa-Trójmiasto-Kołobrzeg. W sezonie letnim był on "zastępowany" przez ekspres "Posejdon", który w 2009 r. pojedzie przez Bydgoszcz. Z Warszawy przez Trójmiasto do Kołobrzegu wciąż kursować będzie natomiast ekspres "Słupia", w składzie którego w grudniu pojawi się przedział dla matki z małym dzieckiem.

  Rodzice znajdą w nim m.in. przewijak i stoliczek do karmienia. W czasie letnich wakacji kursować będzie bezpośredni wagon sypialny z Gdyni do Lwowa i Odessy. Czas przejazdu do Odessy - półtorej doby. Podobnie jak teraz, codziennie jeździć będzie wagon sypialny z Gdyni do Berlina.

  Czas przejazdu pociągów PKP Intercity w nowym rozkładzie pomiędzy Warszawą Centralną i Gdańskiem Gł. ma wynosić 3 godz. i 50 min. Podróżni muszą się jednak przygotować na częste zmiany rozkładów, związane z remontami torów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo