PiS wycięty z władz powiatu wejherowskiego! Zarzuca kupowanie ludzi za stanowiska [zdjęcia]

(TM)
Gabriela Lisius porozumiała się z PO-Nowoczesną i została wybrana na starostę Tomasz Modzelewski
Gabriela Lisius ze Wspólnego Powiatu została wybrana w poniedziałek 20.11.2018 na starostę wejherowskiego, a Józef Reszke z koalicji PO-Nowoczesna na przewodniczącego rady. - Ta koalicja to propozycja pani Lisius (Wspólny Powiat) - odpowiedział Józef Reszke (PO-Nowoczesna) zapytany o współpracę w nowej Radzie Powiatu Wejherowskiego.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było, jak ułoży się głosowanie, ponieważ w jesiennych wyborach Wspólny Powiat zdobył 12 mandatów, PO-Nowoczesna 9 mandatów, a PiS - 8 mandatów. W tej sytuacji, aby dojść do porozumienia, rozpoczęły się rozmowy. Nie przyniosły one jednoznacznego efektu i koniec końców szefowie pomorskiego PiS oraz PO wyrazili zgodę, aby w powiecie wejherowskim zawiązać koalicję tych dwóch klubów.

- Rozmowy są prowadzone zarówno z jednym, jak i drugim ugrupowaniem, ponieważ dla mnie najważniejsze jest dobro powiatu i wszystkich mieszkańców - mówiła jeszcze pod koniec minionego tygodnia Gabriela Lisius, która ostatecznie porozumiała się z PO-Nowoczesną i została wybrana na starostę.

Gabriela Lisius porozumiała się z PO-Nowoczesną i została wybrana na starostę
Gabriela Lisius porozumiała się z PO-Nowoczesną i została wybrana na starostę Tomasz Modzelewski

Z kolei na przewodniczącego rady zaproponowani zostali Krzysztof Bober z PiS i Józef Reszke z PO. Wygrał ten drugi, zdobywając 23 głosy, a więc dokładnie tyle, ile mają łącznie Wspólny Powiat i PO-Nowoczesna. - Ta koalicja to propozycja pani Lisius - przyznał zapytany o współpracę Józef Reszke.

Czytaj również: I Sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego [zdjęcia]

Gorąco się zrobiło, gdy na jednego z wiceprzewodniczących rady powiatu została zaproponowana Genowefa Słowi, która startowała jesienią z listy PiS, a teraz jej kandydaturę zaproponował Wspólny Powiat.

- W tym miejscu chciałbym przeprosić wszystkich wyborców, którzy głosowali na Genowefę Słowi za to, że okazała się być osobą wiarołomną. We wrześniu w ankiecie personalnej oświadczyła, że w przypadku wyboru na radnego zobowiązuje się do pracy w klubie radnych PiS. Czy teraz otrzymuje nagrodę za to, że wystąpiła z klubu? - pytał Witold Reclaf z PiS.

Witold Reclaf z PiS: - Chciałbym przeprosić wszystkich wyborców, którzy głosowali na Genowefę Słowi za to, że okazała się być osobą wiarołomną. We wrześniu w ankiecie personalnej oświadczyła, że w przypadku wyboru na radnego zobowiązuje się do pracy w klubie radnych PiS. Czy teraz otrzymuje nagrodę za to, że wystąpiła z klubu?

Podobnie było, gdy do zarządu powiatu Wspólny Powiat zaproponował Ludwika Zegzułę, który również dostał się do rady z listy PiS.

- Judasz zapisał się w historii świata, a w historii powiatu zapisze się kolega Ludwik Zegzuła - podsumował Krzysztof Bober z PiS.

Krzysztof Bober: - Judasz zapisał się w historii świata, a w historii powiatu zapisze się kolega Ludwik Zegzuła.

O pierwszej sesji Rady Powiatu Wejherowskiego przeczytasz też w serwisie wejherowo.naszemiasto.pl

W Malborku porozumienie KO, PiS i Nasz Malbork 2018

Spore zaciekawienie towarzyszyło w poniedziałek 19.11.2018 r. wyborowi prezydium Rady Miasta Malborka. Jeszcze do niedzielnego wieczora, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, aktualna była wersja, według której to KWW Marka Charzewskiego (6 mandatów) stworzyć miałoby koalicję z Malborską Ligą Samorządową (3 mandaty) i dwoma radnymi z KW PiS, a przy tym scenariuszu przewodniczącym Rady Miasta zostałby Kazimierz Pietkiewicz.

Życie pokazało zupełnie co innego. A mianowicie to, że... zasiadający po raz pierwszy w Radzie Miasta Malborka ojciec i syn jednak nie będą siedzieć ramię w ramię. Tak było tylko przez część pierwszego posiedzenia, a potem Paweł Dziwosz z 2-osobowej reprezentacji KKW Nasz Malbork 2018 w radzie został wybrany na przewodniczącego RM i opuścił miejsce zajmowane obok taty, Wiesława.

Taki wynik głosowania to efekt porozumienia, do którego doszli radni z KKW Koalicja Obywatelska (6 mandatów), KW PiS (4 mandaty) i KWW NM 2018. Na zastępców przewodniczącego zostali wybrani Jacek Markowski (KO) oraz Tomasz Klonowski, szef PiS w powiecie malborskim.

Czytaj więcej na ten temat: Nowa Rada Miasta Malborka po pierwszej sesji. Koalicja Obywatelska, PiS i Nasz Malbork 2018 porozumiały się w sprawie prezydium RM [zdjęcia]

Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kanibal

Reclafa to belzebub tęczowy z Reszką daliby koncert

D
Docent K.

Czyżby wg autora artykułu w różnych miastach były w poniedziałek różne daty?
Początek dotyczący Wejherowa:
"Gabriela Lisius ze Wspólnego Powiatu została wybrana w poniedziałek 20.11.2018..."
Fragment dot. Malborka rozpoczyna się tak:
"Spore zaciekawienie towarzyszyło w poniedziałek 19.11.2018 r...."

k
knop

A jak pis usilował skorumpować radnych PO to buło w porządku. Reclaf nie kompromituj się.

G
Gość

To juz Salomon przepowiedzial przed upadkiem kroczy pycha a za upadkiem smiesznosc pani Geni !

G
Głos

Przykład idzie z góry

Dodaj ogłoszenie