Pierwszy dzień jesieni 2018. Kiedy pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni? Astronomiczna równonoc 2018

red
Pierwszy dzień jesieni 2018. Kiedy pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni? Astronomiczna równonoc 2018 pixabay.com
Pierwszy dzień jesieni 2018. Kiedy jest pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni? Dni są coraz krótsze i zimniejsze to znak, że przyszła jesień. Kiedy zaczyna się kalendarzowa i astronomiczna jesień?

Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni 2018. Kiedy?

Kalendarzowa jesień 2018 rozpocznie się dokładnie w niedzielę 23 września i obowiązuje do 21 grudnia. Kalendarzowa jesień potrwa 3 miesiące, aż do 21 grudnia, kiedy rozpocznie się kalendarzowa zima. To wówczas nastąpi najkrótszy dzień w roku.

Pierwszy dzień jesieni 2018. Kiedy pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni? Astronomiczna równonoc 2018 pixabay.com

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni 2018. Kiedy?

Astronomiczna jesień rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego. Równonoc jesienna 2018 wypada w niedzielę, 23 września, a ściślej w nocy z 22 na 23 września. Jesień 2018 zacznie się dokładnie o godz. 3:54.

Astronomiczna jesień rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 23 września a 22 grudnia (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Podczas jesieni astronomicznej dzienna pora dnia jest krótsza od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia ubywa, a nocy przybywa - czytamy na wikipedia.pl.

Pierwszy dzień jesieni 2018. Kiedy pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni? Astronomiczna równonoc 2018 pixabay.com

Równonoc jesienna 2018 wypada w niedzielę, 23 września, a ściślej w nocy z 22 na 23 września. Jesień 2018 zacznie się dokładnie o godz. 3.54.

Jeśli udało Wam się już zobaczyć pierwsze sygnały jesieni, uchwyćcie te oznaki na zdjęciach i podsyłajcie nam je na adres internet@dziennikbaltycki.pl.

WIDEO: Nowy rok numerologiczny. Jakie wyzwania przyniesie?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kolejny bzdet będzie na pierwszej stronie przez miesiąc.......

Dodaj ogłoszenie