PGE Atom Trefl znowu przegrał z mistrzyniami Polski [ZDJĘCIA]

PGE Atom Trefl Sopot przegrał w Szczecinie z Chemikiem Police 1:3 (18:25, 26:28, 25:20, 25:27) w meczu Orlen Ligi siatkarek.

Atom Trefl uległ mistrzyniom Polski po raz drugi w ciągu kilku dni. W ubiegłym tygodniu sopocianki przegrały w spotkaniu o Superpuchar Polski, a tym razem w rozgrywkach Orlen Ligi. W pierwszym secie Chemik odniósł pewne zwycięstwo, ale w kolejnej partii rywalizacja mogła róznie się potoczyć. Ostatecznie Atom Trefl przegrał 26:28. W trzecim secie na parkiecie dominowały podpoieczne Lorenzo Micellego. Pewnie wygrały i wróciły do gry o zdobycz punktową w tym spotkaniu.

Przynajmniej jeden punkt siatkarki z Sopotu mogły zapewnić sobie wygrywając czwartego seta i doprowadzając do tie-breaka. Atomówki miały w tej partii piłkę meczową, ale nie wykorzystały swojej szansy. Skuteczniejszy był Chemik, który z dwóch piłek meczowych tą drugą zakończył to spotkanie. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Agnieszka Bednarek-Kasza. W zespole z Sopotu bardzo dobre spotkanie rozegrała Maret Balkestein-Grothues, choć to właśnie ona nie skończyła piłki setowej w czwartej partii.

Chemik: Wołosz 6, Havelkova 15, Veljković 8, Montano 17, Jagieło 11, Bednarek-Kasza 12, Zenik (libero) oraz Kowalińska 1, Bełcik

PGE Atom Trefl: Radenković 2, Balkestein-Grothues 17, Tokarska 7, Zaroślińska 12, Kaczorowska 5, Cooper 13, Durajczyk (libero) oraz Miros, Kaczmar, Damaske 4, Sawenczuk 4, Efimienko 1