Pewne zwycięstwo szczypiornistek Łączpolu

Marcin Lange
Bardzo dobrze spisały się w Jeleniej Górze piłkarki ręczne Łączpolu. Gdynianki bez większych problemów pokonały miejscowy Carlos Astol 29:20 (18:11) i po trzech kolejkach ekstraklasy z 4 punktami zajmują 4 miejsce w tabeli.

Od początku spotkania żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Do 20 minuty. Od tego momentu warunki gry zaczęły dyktować gdynianki, które, grając bardzo uważnie w defensywie, raz po raz wyprowadzały skuteczne kontry i w efekcie na przerwę schodziły wysoko prowadząc. Doskonale w tym okresie spisywała się zwłaszcza Monika Andrzejewska, która rzuciła 4 bramki.

W drugiej części spotkania szczypiornistki Łączpolu kontrolowały przebieg meczu i nie pozwoliły gospodyniom nawet na częściowe odrobienie strat. Co ciekawe, w całym spotkaniu obie drużyny miały ogromne problemy z wykorzystywaniem rzutów karnych. Aż 11 takich prób było nieskutecznych.

- Cieszy zwycięstwo, zwłaszcza, że odnieśliśmy je w dobrym stylu - stwierdziła po meczu Marta Szejerka, rozgrywajaca Łączpolu, jedna z bohaterek meczu. - Dzięki tej wygranej przynajmniej częściowo zrehabilitowałyśmy się za porażkę przed tygodniem u siebie z Interferie Zagłębiem Lubin.

Carlos Jelenia Góra - Łączpol Gdynia 20:29 (11:18)
Carlos: Skompska, Baranowska - Oreszczuk 4, Kaczyńska 4, Latyszewska 4, Gęga 4, Odnowska 2, Pylypiuk 1, Furcewicz 1
Łączpol: Szywierska, Jurkowska - Andrzejewska 9, Szejerka 7, Stachowska 4, Musiał 4, Wasak 2, Sulżycka 2, Aleksandrowicz 1