Pewne zwycięstwo siatkarek Atomu Trefl Sopot. Impel Wrocław nie urwał nawet seta [ZDJĘCIA]

Mistrzynie Polski udanie zrewanżowały się wrocławian-kom za porażkę z pierwszej części sezonu. Przy okazji wskoczyły na drugie miejsce.

To było bardzo dobre spotkanie dwóch czołowych zespołów Orlen Ligi. Chociaż wynik 3:0 może świadczyć o tym, że jednostronne, to takie jednak nie było. Atomówki musiały się natrudzić, aby ograć wrocławski zespół.

Trener Teun Buijs konsekwentnie trzymał na parkiecie wyjściowy skład. Justyna Łukasik pojawiła się na nim tylko na jedną zagrywkę. Pozostałe minuty należały do jej koleżanek. Ta taktyka się sprawdziła. Niedzielne spotkanie rozgrywane w Hali 100-lecia Sopotu mogło się podobać między innymi dlatego, że w dwóch pierwszych odsłonach było bardzo wyrównane. W decydujących fragmentach to Impel był w lepszej sytuacji, prowadząc nawet 21:18. Sopocianki potrafiły jednak znaleźć na to sposoby.

Na niewiele Impelowi zdało się bombardowanie głównie Kimberly Hill (w przyjęciu interweniowała aż 33 razy). Wszystkie sopocianki spisywały się dobrze w obronie. Dodatkowo były skuteczniejsze w grze blokiem (10-5 w punktach). Tytuł najlepszej zawodniczki spotkania powędrował tym razem do Anny Podolec (14 punktów).

Nie popisały się byłe atomówki grające w Impelu. Grająca w dwóch pierwszych setach Ewelina Sieczka skończyła tylko jeden na 15 ataków! Katarzyna Konieczna pojawiła się w trzeciej partii i też nie skrzywdziła sopocianek.

Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Kimberly Hill, Charlotte Leys, Anna Podolec, Julia Szeluchina - Mariola Zenik (libero) - Justyna Łukasik

Impel Wrocław: Maren Brinker, Frauke Dirickx, Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Sieczka, Makare Wilson - Dorota Medyńska (libero) - Magdalena Gryka, Katarzyna Konieczna, Katarzyna Mroczkowska, Bogumiła Pyziołek.