reklama

"Pasja szyta na miarę". Recital i wyznania Roberta Kudelskiego w Scenie Muzycznej GAK. [Zdjęcia]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Zaktualizowano 
Gościem pierwszego spotkania z cyklu "Pasja szyta na miarę", które odbyło się w sobotę 9 listopada, był Robert Kudelski, znany aktor teatralny i telewizyjny oraz piosenkarz. Podczas spotkania w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury widzowie mieli okazję porozmawiać z nim o życiu, zainteresowaniach, a także wysłuchać recitalu artysty.

"Pasja szyta na miarę" to cykl spotkań ze znanymi i cenionymi ludźmi z szeroko rozumianego świata kultury, których postępowanie może stanowić wzór dla innych. Spotkania te nie koncentrują się na sukcesach osiągniętych przez zaproszonych gości, tylko na drodze, jaką musieli przejść, oraz na podejmowanych przez nich decyzjach i działaniach. Udowodniają, że dzięki pasji, ciężkiej pracy i wytrwałości można pokonać rozmaite ograniczenia.

Pierwszą z zaproszonych osób był Robert Kudelski, znany aktor teatralny i telewizyjny. Znany szerzej jako Michał z serialu "Na Wspólnej", gdzie jedną z głównych ról gra nieprzerwanie od 2003 roku. Mało kto wie jednak o tym, że jest również piosenkarzem.

Artysta śpiewaniem interesuje się już od dawna. Rodzice posłali go do szkoły muzycznej, chcieli by obrał karierę w tej dziedzinie. On jednak zadecydował inaczej i zdał do szkoły teatralnej. Nie zapomniał jednak o muzyce - jeszcze przed uzyskaniem dyplomu wygrał Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej. Próbkę swojego talentu zaprezentował widzom, którzy podczas recitalu mogli usłyszeć m.in. piosenkę "Natalie" z repertuaru Gilberta Becaud.

Per Aspera Ad Astra

W programie "Uwaga" stacji TVN (z 2017 roku) przyznał się do tego, że studentem Akademii Teatralnej był tylko przez dwa semestry.
- W bardzo okrutny sposób mój opiekun roku, mówiąc że pierwszorzędnym aktorem Hollywoodu nie będę, relegował mnie z tej szkoły - mówił w programie. - Po prostu uznał, że nie pasuję mu do roku, albo może jestem niezdolny.

Nie zniechęcił się i powziął decyzję o zdawaniu do łódzkiej filmówki. Na roku spotkał m.in. Agnieszkę Dygant.

Nie dostali się tam od razu. Studiowali więc na nieco innych zasadach - byli wolnymi słuchaczami. Nie mieli indeksów, tylko tzw. karty studenckie. Musieli pokazać swój potencjał i udowodnić, że nadają się do zawodu aktora.

Zadebiutował na deskach Teatru Nowego w Warszawie rolą Romea w spektaklu wyreżyserowanym przez Adama Hanuszkiewicza. Z teatrem związał się na dłużej, bo tam występował później m.in. w w Balladach i Romansach, Kobietach bez skazy.

Występował też w teatrze Syrena, Scena Prezentacje i Komedia. Następnie zaczął grywać epizody w polskich serialach t.j. Klan, Lokatorzy i Na dobre i na złe. Największą popularność przyniosła mu jednak rola Michała Brzozowskiego w serialu Na Wspólnej, emitowanego przez stację TVN.

W 2008 roku Robert Kudelski postanowił założyć własny teatr. Wynikło to z chęci samodzielnego decydowania o tym, jakie role będzie grał.

- Szkoda byłoby mi czasu występować nawet w najlepszym teatrze, siedzieć dwa miesiące w garderobie i później zagrać "prawą, tylną nogę smoka" - tłumaczył w "Uwadze". - Później moja buta i pycha mnie zgubiły. Postanowiłem, że to będzie taki instytucjonalny teatr, że wszyscy się poprzewracają. Nie sprostałem temu z prostego względu: chodziło o finanse. Nagle stanąłem w takiej sytuacji, że wiedziałem, że jeden dzień dłużej i skończy się to katastrofą.

- W momencie, kiedy postanowiłem zakończyć swoją działalność w teatrze, prawie wszyscy ludzie, którzy do tego czasu stanowili część mojego życia, byli mi bardzo bliscy, zniknęli - wspominał aktor. - Przeżyłem to bardzo osobiście. Myślę z perspektywy, że może miałem początki depresji, tylko o tym nie wiedziałem.

Podczas kolejnych spotkań z cyklu, gdańszczanie będą mogli porozmawiać z podróżnikiem i kajakarzem Aleksandrem Dobą (30 listopada) i Mirosławem Hermaszewskim, pierwszym polskim kosmonautą (14 grudnia). Spotkania startują o godz. 19.00 w Scenie Muzycznej GAK w Gdańsku, przy ul. Nowiny 2B.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Muzotok: AniKa Dąbrowska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie