Osiem medali dla Pomorza podczas mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Suwałkach 2022 ZDJĘCIA

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w Suwałkach 2022
Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w Suwałkach 2022 A. Gryza - Aneszko
Jeden złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe medale powędrowały do lekkoatletów reprezentujących pomorskie kluby. Sportowcy z Pomorza na stadionie w Suwałkach rywalizowali o medale mistrzostw Polski 2022.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce Suwałki 2022

Agnieszka Kaszuba, skacząca o tyczce z KL Gdynia, sięgnęła po złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach. To jedyna reprezentantka Pomorza, która zdobyła najcenniejszy medal. W konkursie na stadionie pokonała poprzeczkę na wysokości 4,10metra. W tym zestawieniu trzecia była Emilia Kusy (SKLA Sopot) z wynikiem 4 metrów (wyrównana życiówka).

Kibiców królowej sportu od początku sezonu letniego elektryzują wyniki kobiet w biegu na 400 metrów. W Suwałkach po wicemistrzostwo kraju na tym dystansie sięgnęła Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) z czasem 51,58. Pierwsza była niesamowita Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) - 51,25, a trzecia Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) - 51,70.

Srebrne medale dla Pomorza zdobyli także: Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom) w biegu na 5000 metrów z czasem 15.59,58; Karolina Urban (AZS-AWFiS Gdańsk) w rzucie dyskiem z wynikiem 56,38 metra; Karolina Bołdysz (AZS-AWFiS Gdańsk) w rzucie oszczepem z wynikiem 55,23 metra oraz Jakub Szymański (SKLA Sopot) w biegu na 110 metrów przez płotki z czasem 13,50.

Brązowy medal zdobyła także Klaudia Regin (LKS Jantar Ustka) za rzut oszczepem na odległość 53,78 metra.

Osiem medali dało Pomorzu dopiero 10 miejsce w klasyfikacji województw. Pierwsze miejsce zajęło Lubelskie z 9 złotymi, 2 srebrnymi i 4 brązowymi krążkami. Drugie było Mazowieckie (5-7-6), a trzecie Wielkopolskie (4-1-3). Wśród klubów pierwszy był AZS UMCS Lublin: 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Drugie miejsce zajęli reprezentanci klubu RLTL Optima Radom (3-3-2), a trzecie OŚ AZS Poznań (3-0-2).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani