Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 2019 w Gdyni. Grand...

  Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 2019 w Gdyni. Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Hali Gier GCS [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 2019 w Gdyni
  Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 2019 w Gdyni. Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego
  1/29

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Kamasz

  Najlepsi tancerze w sobotę, 22 czerwca 2019, wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego". Swoje umiejętności zaprezentowali na parkiecie Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu.
  Konkurs został podzielony na dwie części - trwające od rana eliminacje oraz galę wieczorną, którą poprowadziła Iwona Pavlović, znana mistrzyni tańca towarzyskiego oraz jurorka popularnego programu ”Taniec z Gwiazdami”.

  Zobacz galerię

  - Dzisiaj otoczy nas magia tańca - mówiła Iwona Pavlović. - Ucz się człowieku tańczyć, bo cóż z Tobą będą w niebie robić aniołowie. Niech te słowa św.
  Augustyna przewodzą nam, miłośnikom tańca, przez całe życie. Taniec to wolność, taniec to ból i łzy, ale też radość oraz uśmiech na twarzy. Poprzez taniec wyrażamy swoje emocje, możemy opowiedzieć nim absolutnie wszystko.

  Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali najzdolniejsi tancerze, reprezentujący Polskę na europejskich parkietach. Występowali w parach, w wieku od 5 do 60 lat. Jak zaznaczają organizatorzy, głównym celem zawodów była popularyzacja tańca jako formy ruchu. Nad wszystkim czuwała elita polskich sędziów tanecznych.  - Gdynia kocha taniec, bardzo dużo najlepszych zawodników z Polski, pochodzi z naszego miasta - mówił w rozmowie z nami Lechosław Dzierżak, radny miasta. - W naszym mieście działa chociażby Studio Tańca Towarzyskiego TANGO. Z Gdyni pochodzi wielu mistrzów Polski i Europy, dlatego w naszych głowach powstał pomysł, żeby Gdynia stała się stolicą tańca. Do tej pory takie turnieje organizowano na południu kraju, dlatego chcieliśmy zrobić coś takiego nad morzem.

  Najlepsze pary turnieju w poszczególnych kategoriach zostały uhonorowane nagrodami pieniężnymi. Tłumnie zjawiła się również publiczność.
  - Pragniemy być wizytówką Gdyni, osiągając sukcesy na miarę mistrzów - podkreślają organizatorzy. - Zaszczepiamy w dzieciach, młodzieży oraz dorosłych zamiłowanie do kultury fizycznej poprzez taniec, rytm i muzykę.

  O turnieju przeczytasz także na stronie gdynia.naszemiasto.pl  Zobacz wideo: III Bursztynowy Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Polecamy

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!