reklama

Odnowiono gdyński Oddział Onkologii i Radioterapii. Oficjalne otwarcie w Gdyni [zdjęcia, wideo]

Piotr Kallalas

Wideo

Zobacz galerię (24 zdjęcia)
W redłowskim szpitalu oficjalnie zakończono remont Oddziału Onkologii i Radioterapii. Teraz pacjenci mogą leczyć się w tym miejscu w normalnych i przyjaznych warunkach. Inwestycja kosztowała 8,67 mln zł.

We wtorek, 29 maja odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, które wieńczyło roczny remont w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. W wydarzeniu wziął udział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wicemarszałek Paweł Orłowski, a także posłowie i przedstawiciele pomorskiej służby zdrowia.

- Budynek był nieremontowany dwadzieścia kilka lat. Zmiana jest ogromna. Pracujemy w świeżym, czystym oddziale, który jest całkowicie wyremontowany - powiedziała Dorota Filarska, ordynator Oddziału Radioterapii.

W nowo wyremontowanym szpitalu funkcjonują teraz trzy jednostki - Chemioterapia Jednego Dnia, Radioterapia oraz Oddział Onkologii Klinicznej. Wszystko jest w jednym miejscu, co ułatwia pacjentom pobyt. Wśród robót budowlanych można wymienić wymianę wykładzin podłogowych, prace malarskie czy instalacyjne - wymieniono między innymi wentylację i elementy sanitarne. Wszystko po to, aby chorzy mogli leczyć się w jak najbardziej komfortowych i przyjaznych warunkach.

- To niezmiernie ważne, że udało się wykonać tak potrzebny dla pacjentów onkologicznych remont trzech oddziałów. Jeszcze niedawno pacjenci korzystający z chemioterapii dziennej musieli gnieździć się w baraku – w małych pomieszczeniach, które nie pozwalały na intymność i godne warunki leczenia. Dlatego zdecydowaliśmy by wesprzeć finansowo tę niezmiernie ważną inwestycję, która przyczyniła się do poprawy świadczenia usług medycznych, jak i warunków pobytu pacjentów i pracy personelu - powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Całkowity koszt inwestycji to przeszło 8,6 mln zł. Samorząd województwa pomorskiego dołożył 6,38 mln zł, a z budżetu państwa popłynęły 2 mln zł. Resztę, a więc 300 tys. zł, pokrył szpital.

- Głównym celem projektu była poprawa dostępności do świadczeń medycznych w zakresie podawania leczenia chemicznego dla pacjentów z chorobami nowotworowymi z regionu północnej Polski. Ponadto opieka ambulatoryjna - realizowana na Oddziale Chemioterapii Jednego Dnia - zamiast stacjonarnej jest znacznie korzystniejsza, bowiem pozwala chorym spędzać większość czasu w domu, wśród rodziny i znajomych, dzięki czemu leczenie staje się dla nich mniejszym stresem, a chorobę łatwiej zaakceptować i pokonać - podkreślił dr n. med. Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich sp. z o.o.
[b]Czytaj także:Szpital Morski im. PCK w Gdyni Redłowie ma pierwsze na Pomorzu Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi z akredytacją [wideo, zdjęcia]

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Szymajda

Oddział Radioterapii jest piękny i przestronny z miejscami dla odwiedzających i przychodnią onkologiczną. Moje wątpliwości budzi jednak jakość wykonanych prac i wykonywanie obowiązków gwarancyjnych, przez Wykonawcę remontu. Ja przebywam na oddziale jeden miesiąc a w tym czasie były już dwie poważne awarie instalacji wodnej, (zalane sufity parteru). Ponadto od tygodnia awaria jednego pionu zimnej wody uniemożliwia korzystanie pacjentom z łazienek przy salach chorych, moim zdaniem jest to lekceważenie praw pacjentów i totalne lekceważenie przez wykonawcę remontu warunków gwarancji

Dodaj ogłoszenie