Odmłodzona Lechia Gdańsk grała przy Traugutta z silnym Piastem Gliwice. Doświadczeni piłkarze przyglądali się z boku

Lechia Gdańsk (na zielono) w drugim letnim sparingu przegrała 1:3 z Piastem Gliwice na boisku bocznym przy Traugutta (2.07.2023) Przemysław Świderski
Dużo ukłonów w stronę Lechii Gdańsk zrobił ekstraklasowy Piast Gliwice. Zespół trenera Aleksandara Vukovicia przyjechał na boczne boisko przy Traugutta, chociaż przebywa na zgrupowaniu w Gniewinie. Goście nie prowadzili też transmisji ze sparingowego spotkania. Na tych uprzejmościach się jednak skończyło podczas sportowego testu, który Piast wygrał 3:1.

Sparing Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2.07.2023

Dusan Kuciak, Michał Nalepa, Jarosław Kubicki, czy Mario Maloca to grupa doświadczonych zawodników Lechii Gdańsk, którzy w niedzielę, 2 lipca 2023 roku przyglądali się grze młodszych kolegów w sparingowym spotkaniu z Piastem Gliwice. Nie byli jednak przewidziani do gry, bo na bocznym boisku przy Traugutta pojawili się w "cywilnych" strojach.

Trener Szymon Grabowski, spośród najbardziej doświadczonych, do dyspozycji miał jedynie 31-letniego Jakuba Bartkowskiego. W wyjściowym składzie drugi pod względem wieku był... 24-letni Miłosz Kałahur, czyli powracający do Gdańska lewoskrzydłowy.

Skromne grupki kibiców Lechii zza płotu oglądały więc spotkanie mocnego, ekstraklasowego Piasta Gliwice z niezwykle odmłodzonymi biało-zielonymi. Co ciekawe i jednocześnie rzadkie w ostatnich latach - skład gdańszczan był wyjątkowo jednorodny. Jedynym obcokrajowcem był bowiem prawoskrzydłowy rodem z Mali - Bassekou Diabaté.

A w niedzielnym meczu kontrolnym Lechia bramkę straciła już w 30 sekundzie. Bardzo dobrze w polu karnym ustawił się bowiem Kamil Wilczek, który nie marnuje okazji. Piast napierał i miał kolejne okazje do pobudzania 18-letniego Antoniego Mikułki. W 28 minucie wynik na 2:0 podwyższył Jorge Felix.

Gdańszczanie w pierwszej połowie sparingu stworzyli trzy groźne okazje. W 18 minucie pierwszy celny strzał oddał Łukasz Zjawiński. Później rajdem prawą stroną i kąśliwym uderzeniem popisał się Diabaté. Za trzecim razem Lechia dopięła swego, wykorzystując akcję z rzutu rożnego, którą głową wykończył Bartosz Brylowski.

Ostatecznie Lechia przegrała drugi letni sparing w rozmiarach 1:3, czyli tak jak wcześniej z Legią Warszawa. Wynik ustalił bowiem z rzutu karnego Patryk Dziczek.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Kamil Wilczek (1), 0:2 Jorge Felix (28), 1:2 Bartosz Brylowski (45), 1:3 Patryk Dziczek (81 - rzut karny)
Lechia: Mikułko - Brzęk, Brylowski, Bartkowski, Kałahur - Neugebauer, Biegański, Piła, Sezonienko, Diabate - Zjawiński. Wchodzili w II połowie: Jakuć, Rzeźnik, Kardaś, Borkowski
Piast: Szymański - Pyrka (75 Liszewski), Mosór (61 Huk), Czerwiński (46 Munoz), Katranis (61 Holubek) - Tomasiewicz (75 Felix), Dziczek - Ameyaw (75 Kądzior), Chrapek (61 Karbowy), Felix (46 Krykun) - Wilczek (75 Kalamvokis)