Oceniamy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Górnikiem Łęczna. Karol Czubak się zablokował, Żółto-Niebiescy znowu byli nieskuteczni

Arka Gdynia zremisowała u siebie z Górnikiem Łęczna 0:0 w meczu Fortuny 1. Ligi. Żółto-Niebiescy liczyli na zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu w 2023 roku i chociaż zagrali poprawne spotkanie, mieli sporo okazji, to gorzej było ze skutecznością. Sprawdźcie jak oceniliśmy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Górnikiem Łęczna.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna, Fortuna 1. Liga, 16.12.2023 r.

Arka Gdynia zakończyła rok bezbramkowym remisem z Górnikiem Łęczna. Starta dwóch punktów na pewno zmartwiła trenerów i zawodników, ale cieszy, że przerwę zimową drużyna spędzi na pozycji lidera w Fortunie 1. Lidze.

- Co bym nie powiedział, to i tak wkurzę kibiców, bo najważniejszy jest wynik. W sporcie chodzi o to, żeby wygrywać. Zagraliśmy niezły mecz i mieliśmy mnóstwo sytuacji. Słyszałem, że trener gości powiedział, że przyjechali wygrać. Tylko, że ja nie przypominam sobie żadnej sytuacji dla zespołu z Łęcznej. Gratuluję im tego punktu, ale ja nie chciałbym, żeby moja drużyna grała tak w piłkę. My staraliśmy się kreować, coś zrobić na boisku - powiedział po meczu Wojciech Łobodziński, trener Arki.

Najlepszymi strzelcami w zespole Żółto-Niebieskich w tym sezonie są Karol Czubak i Olaf Kobacki, którzy strzelili po osiem goli.

Oceny piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Górnikiem Łęczna, Fortuna 1. Liga, 16.12.2023 r.

Paweł Lenarcik - 5

Występ poprawny, ale też nie miał zbyt wiele pracy, bo piłkarze Górnika praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Przemysław Stolc - 4

Zagrał poprawnie, ale notę obniżają mu dwie żółte kartki i w efekcie czerwona.

Ołeksandr Azacki - 5

Był bliski zdobycia gola dla Arki w tym meczu, ale po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki. W defensywie był pewnym punktem.

Michał Marcjanik - 5

Zagrał solidnie, ale też drużyna Górnika specjalnie nie sprawdziła formy obrońców Arki.

Dawid Gojny - 6

Był aktywny i zagrał dobre spotkanie. Mógł mieć dwie asysty, ale Azacki strzelił w poprzeczkę, a w drugiej połowie po uderzeniu Skóry świetnie interweniował Gostomski.

Janusz Gol - 5

Rozegrał poprawne spotkanie, choć zakończył je z żółtą kartką.

Kasjan Lipkowski - 4

Niespodziewanie pojawił się w środku pola. W pierwszej połowie zmarnował bardzo dobrą okazję do strzelenia gola.

Kacper Skóra - 4

Widać u niego lekki spadek formy. W drugiej połowie nie wykorzystał bardzo dobrej okazji do strzelenia gola.

Sebastian Milewski - 5

Starał się brać na siebie ciężar rozgrywania akcji w ofensywie. Zagrał solidny mecz.

Olaf Kobacki - 5

Przyzwyczaił do lepszej gry. Zagrał poprawnie, ale stać go na więcej.

Karol Czubak - 4

Kolejny mecz bez gola. Miał sytuację, ale jej nie wykorzystał. Ostatnio gdzieś zatracił skuteczność.

Michał Borecki – bez oceny

Wszedł na boisko w drugiej połowie, ale nie wpłynął na losy spotkania. Grał zbyt krótko, żeby go oceniać.