Obowiązek wystawiania e-recept od 8 stycznia 2020 roku. Eter-Med apeluje do pacjentów, którzy potrzebują wyrobów medycznych

PK
Obowiązek wystawiania e-recept od 8 stycznia 2020 roku. Eter-Med apeluje do pacjentów, którzy potrzebują wyrobów medycznych
Obowiązek wystawiania e-recept od 8 stycznia 2020 roku. Eter-Med apeluje do pacjentów, którzy potrzebują wyrobów medycznych pixaby.com
Już od 8 stycznia 2020 roku wchodzi obowiązkowo system e-recept. ETER-MED apeluje do pacjentów, którzy na bieżąco potrzebują wyrobów medycznych, takich jak pieluchomajtki, kołnierze ortopedyczne, wózki inwalidzkie, itp., aby poprosili o recepty jeszcze w grudniu na styczeń. "Pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji, kiedy ministerialne serwery odmówią posłuszeństwa".

E-recepty od 8 stycznia!

Cyfryzacja usług medycznych to projekt, który jest realizowany od kilku lat. Teraz czeka nas jednak prawdziwa rewolucja, bowiem papierowe recepty odchodzą w niepamięć. Od stycznia lekarze będą zobowiązani wystawiać elektroniczne recepty, które mają ułatwić proces kupowania leków. E-recept nie da się zgubić i w każdej chwili można sprawdzić ich stan na Internetowym Koncie Pacjenta.

Kto zatem może wystawiać e-recepty?

Elektroniczne recepty mogą być wystawiana przez pracowników medycznych, w tym przez lekarza, pielęgniarkę, położną lub asystenta medycznego.

Czy lekarz będzie mógł jeszcze wystawiać papierowe recepty?

Tak, natomiast tylko w konkretnych sytuacjach. Wyjątki będą stanowić recepty dla osób o nieustalonej tożsamości, recepty transgraniczne i importu docelowego. Oczywiście jeżeli lekarz np. podczas wyjazdu terenowego, nie będzie miał dostępu do systemu, to również będzie mógł się posiłkować tradycyjnym drukiem. Jak się okazuje, ministerstwo nie przewiduje również kar za wystawianie papierowych recept po ogłoszonym terminie. Ponadto, każdy pacjent, który po 8 stycznia przyjdzie z papierowym drukiem, zostanie przyjęty na starych zasadach.

Czytaj także

Centrum Zdrowia ETER-MED apeluje do pacjentów

- Mając na uwadze to jak były wprowadzane elektroniczne zwolnienia oraz e-recepty, zachęcamy Pacjentów, aby jeszcze w grudniu poprosili lekarzy o wystawienie zlecenia na wyroby medyczne na cały styczeń przyszłego roku. Pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji kiedy ministerialne serwery odmówią posłuszeństwa - czytamy w informacji.Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie