Nudny mecz Bytovii z Zagłębiem w Sosnowcu

Mateusz Węsierski
Michał Szałek z Bytovii został najlepiej oceniony
Michał Szałek z Bytovii został najlepiej oceniony Dariusz Gdesz
To był sprawiedliwy wynik - tak trenerzy obu drużyn komentują rezultat 0:0 pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Druteksem-Bytovią Bytów. Zwyciężający od pięciu kolejek bytowianie wrócili z południa Polski z jednym punktem, co ich zadowala. Szczęśliwi są też sosnowiczanie, którzy po degradacji z I ligi walczą o wyjście ze strefy spadkowej II ligi.

Na trybuny Stadionu Ludowego w Sosnowcu dotarło 20 zagorzałych fanów Druteksu-Bytovii. Oglądali jednak zdecydowanie nudny mecz.

W pierwszych siedmiu minutach obie strony próbowały bezskutecznie atakować. W 22 minucie Jakub Zejglic groźnie zaatakował bramkę Zagłębia. Piłka została wybita przez bramkarza. Przejął ją Rafał Jankowski, popisując się nieskuteczną kontrą. Ten sam zawodnik w 39 minucie sfaulował bramkarza Bytovii. Doszło do przepychanki, przez co arbiter wręczył żółte kartki Jankowskiemu i Michałowi Pietrzykowi z Bytovii.

Druga połowa to kilka prób strzałów z obu stron, w tym dwa rzuty rożne dla Bytovii w doliczonym czasie gry. Bramka Zagłębia pozostała jednak niezdobyta.

- Był to typowy mecz na remis. Czystych sytuacji nie było praktycznie ani z jednej, ani z drugiej strony. To, że w polach karnych zarówno jednej, jak i drugiej drużyny parę razy się zakotłowało, to jednak nie były to czyste sytuacje. A jak nie ma czystych sytuacji, to nie ma strzałów i nie ma bramek - skomentował Waldemar Walkusz, trener Druteksu-Bytovii.

W środę 14 września o godz. 17 Bytovia podejmuje w kolejnym meczu II ligi Nielbę Wągrowiec, a w weekend wyrusza do Gdyni, aby zagrać z Bałtykiem.

Zagłębie Sosnowiec - Drutex-Bytovia Bytów 0:0

Zagłębie: L. Szlakotin - M. Sroka, M. Madej, A. Marek, M. Strojek, P. Stefański, W. Białek (76 P. Rumiński), M. Sierczyński (90+ 3 H. Tylec), T. Szatan (62 M. Cyganek), A. Mróz (56 S. Domański), R. Jankowski.

Drutex-Bytovia Bytów: M. Oszmaniec - Ł. Wróbel, J. Szałek (46 P. Nawrocki), M. Szałek, M. Szmidke, J. Zejglic, M. Pietrzyk (46 P. Waleszczyk), D. Ambroziak, W. Pięta, Ł. Kłos (77 T. Ciemniewski), D. Retlewski (88 P. Laskowski)