Nowy kierunek na Politechnice Gdańskiej. Uczelnia kształci studentów dla firm z branży ICT

Mateusz TkarskiZaktualizowano 
Branża ICT skupiająca producentów elektroniki jest jedną z kluczowych w regionie. Boryka się z brakiem kadry inżynierskiej. Zapotrzebowanie na technologów i inżynierów procesu jest duże.

Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej powstał pierwszy w Polsce kierunek studiów podyplomowych, na których kształcić się będzie kadra specjalistów. Dla kandydatów nadal są wolne miejsca na tegorocznej edycji studiów.

Do projektu zaproszono cztery duże firmy produkujące urządzenia elektroniczne: Flex, Jabil Circuit Poland, Assel oraz Radmor. Inżynierowie z wymienionych firm brali udział w tworzeniu programu studiów, będą oni również prowadzić większość zajęć praktycznych.

- Uruchomienie studiów podyplomowych z zakresu inżynierii produkcji urządzeń elektronicznych we współpracy z firmami produkcyjnymi, między innymi z firmą Flex z Tczewa, jest ważną inicjatywą zarówno dla studentów, jak i pracodawców. Studenci będą mieli okazję uczyć się od praktyków - inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach o dużej skali, natomiast pracodawcy zyskają lepiej wykwalifikowaną kadrę - mówi Bruce Greener, dyrektor inżynieringu w firmie Flex z Tczewa.

Inżynier czy technolog procesu w branży elektronicznej to jedne ze stanowisk, na które trudno znaleźć pożądanego pracownika. Dobrze wykształconych kandydatów brakuje, a miejsc do pracy w tym obszarze wciąż przybywa. Studia są możliwością na zdobycie przez kandydatów cennych dla pracodawcy kwalifikacji. Jest to szansa nie tylko dla obecnych pracowników tej branży, ale również dla osób chcących się przekwalifikować.

Szczegóły dotyczące programu oraz zapisów na studia znajdują się na stronach Politechniki Gdańskiej i koordynatora projektu Fundacji ECD: Eti.pg.edu.pl/katedra-metrologii-i-optoelektroniki/ipue oraz Edukacjadlabiznesu.pl/.

Intel rekrutuje nie tylko inżynierów
Gdański oddział Sii rośnie i szuka programistów

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

I
Igor

To brzmi świetnie, przynajmniej absolwenci będą mieli zapewnioną pracę. Poza tym kierunek jest bardzo rozwojowy i ma duży potencjał. Też będę studiował coś podobnego na uniwersytecie w Coventry, znalazłem fajną ofertę u jednego z pośredników (Perfect) i też liczę na szybkie znalezienie pracy po studiach.

Dodaj ogłoszenie