Nowe uchwyty w autobusach i tramwajach na Pomorzu. W kodach...

  Nowe uchwyty w autobusach i tramwajach na Pomorzu. W kodach QR i tagach NFC ukryte są informacje. To pilotaż systemu tzw. wspólnego biletu

  BB

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Tak wyglądają nowe uchwyty, montowane w autobusach i tramwajach na Pomorzu

  Tak wyglądają nowe uchwyty, montowane w autobusach i tramwajach na Pomorzu ©pomorskie.eu

  W słupskich autobusach i tramwajach pojawiły się nowe, kolorowe uchwyty z rysunkami i napisem: "Tworzą dla nas wspólny bilet. Zeskanuj kod QR, dowiedz się więcej". W najbliższych dniach uchwyty będą montowane też w Trójmieście i Starogardzie Gdańskimi. To część pilotażu promującego system tzw. wspólnego biletu. Poszukiwani są testerzy!
  Tak wyglądają nowe uchwyty, montowane w autobusach i tramwajach na Pomorzu

  Tak wyglądają nowe uchwyty, montowane w autobusach i tramwajach na Pomorzu ©pomorskie.eu

  Nowe uchwyty. Co ukryte jest pod kodami QR i tagami NFC?  - Uchwyty, będące jednocześnie identyfikatorami, są rozwieszane w autobusach, tramwajach, trolejbusach oraz niektórych składach kolejowych - informuje Katarzyna Wośko ze spółki Innobaltica. - Na każdym uchwycie umieszczony jest kod QR i etykieta NFC. W nich zakodowane są informacje o pojeździe.

  Testerzy, za pomocą smartfona ze specjalną aplikacją, będą odczytywać informacje. Aplikacja będzie łączyć się z portalem organizatorów transportu. W ten sposób zbierane będą dane o przystankach.

  - Zależy nam również na codziennym sczytywaniu kodów i tagów przez wszystkich pasażerów - informuje Katarzyna Wośko ze spółki Innobaltica. - W treściach ukrytych pod kodami będą też informacje o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.


  Zobacz też: Pracownicy komunikacji miejskiej w Gdańsku, jak superbohaterowie. Uczą się obsługi defibrylatora AED do reanimacji, by sprawniej pomagać [zdjęcia]

  Zgłoś się do pilotażu!  Testy będą prowadzić specjalnie przeszkolone osoby. Testerzy zostaną podzieleni na trzy grupy.

  Pierwsza będzie miała do realizacji wyznaczone scenariusze podróży np. z przesiadkami między konkretnymi pojazdami czy na konkretnej trasie.

  Zadaniem drugiej grupy będzie sprawdzenie, jak system zachowywać się będzie na co dzień.

  Trzecią grupę, która rozpocznie pracę w drugiej połowie 2019 r., stanowić będą osoby, których zadaniem będzie sprawdzenie, jak system zachowa się przy podróżach międzynarodowych z Polski do Szwecji.

  – Osoby chcące uczestniczyć w projekcie zapraszam kontaktu pod adresem test@innobaltica.pl. Można tam również podzielić się z nami swoimi uwagami związanymi z integracją biletową na Pomorzu - dodaje Katarzyna Wośko.

  Pilotaż promujący system tzw. wspólnego biletu realizowany jest w ramach projektu Interconnect.

  źródło: pomorskie.eu

  Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia na Pomorzu


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY